Artık Konservatuarda Hoca

Sanatçılar
Türk Halk Müziğinin genç ve başarılı isimlerinden Sevcan Orhan, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservetuarı’nda üslup ve repertuar dersleri vermeye başladı. Kendisi de İTÜ mezunu olan sanatçı, böyle bi...
EMOJİLE

Türk Halk Müziğinin genç ve başarılı isimlerinden Sevcan Orhan, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservetuarı’nda üslup ve repertuar dersleri vermeye başladı. Kendisi de İTÜ mezunu olan sanatçı, böyle bir teklif karşısında inanılmaz mutlu oldu.

İTÜ Türk müziği devlet konservatuarı hocalarından aldığı eğitimi doğrultusunda, Türk halk müziğini yeni nesillere taşımak adına bu teklifi kabul eden sanatçı, böyle güzel ve anlamlı bir görevi devraldığı için çok mutlu olduğunu tekrar, tekrar belirtiyor. Ayrıca genç yasında böyle bir teklif alması mesleki kariyeri içinde çok önemliydi.

EVDE BİR ÜSTAT VARDI, ŞİMDİ İKİ ÜSTAT OLDU
3 yıldır evli olan sanatçının eşi Ümit Yılmaz’da Haliç Üniversitesi’nde konservatuar bölümünde öğretim görevlisi. İkisi de İTÜ konservatuar bölümünden mezun olan Orhan, “Eşimin uzun yıllar yaptığı mesleğe şimdi bende dahil oldum, ailecek eğitim alanında mesleğimizi devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

2009 yılında piyasaya çıkan son albümü “Adı aşk” ile THM dalında iyi bir çıkış yakalayan sanatçının “Nazlı yar” adlı türküsü dinleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştü.

2009 yaz dönemini yoğun bir konser programı içinde geçiren Sevcan Orhan, bu kadar ilgi karşısında hem kendisi adına hem de THM son yıllarda yeni nesil tarafından severek dinlemesinden dolayı çok mutlu.

TRT televizyonunda de geçtiğimiz yıllarda THM programı yapan sanatçı, albüm çalışmaları dolayısıyla programına bir süreliğine ara vermişti. Mayıs ayı içerisinde tekrar televizyonda program yapma hazırlıkları içerisinde olan sanatçı, programda türkü dışında sürprizleri de olacağını belirtti.

2010 yaz başında yeni albümü ile sevenleri buluşacak olan Sevcan Orhan, şu anda yoğun bir şekilde yeni albümünün repertuar ve stüdyo çalışmalarıyla ilgileniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme