Anne-babalar İçİn Justin Bieber rehberi

Sanatçılar
Şu sıralar çoğu anne-baba daha önce adını bile duymadığı bir ‘çocuk’ için kesenin ağzını açtı. 2 Mayıs’taki Justin Bieber konseri için 100-2750 lira aralığındaki biletlerin peşine dü...
EMOJİLE

Şu sıralar çoğu anne-baba daha önce adını bile duymadığı bir ‘çocuk’ için kesenin ağzını açtı. 2 Mayıs’taki Justin Bieber konseri için 100-2750 lira aralığındaki biletlerin peşine düşen ailelere yardım eli uzatıyoruz. "Kimmiş bu çocuk yahu" demesinler diye!

Kızınız şu aralar Justin Bieber’ın 2 Mayıs’ta İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek konserinden başka bir şey konuşmuyor mu? Yoksa Justin Bieber’la tanışmak için can atıyor ve size "Baba ben Justin Bieber’la tanışma paketini almak istiyorum. Bana 2 bin 750 TL lazım" mı dedi? 19 yaşındaki pop yıldızının uğruna kesenin ağzını açmak zorunda olan anne-babalara yedi maddede Bieber’ı tanıtıyoruz. Hakkında fikir sahibi olsunlar, en azından paralar nereye gidiyor bilsinler diye…

1- 1994’te doğan Kanadalı Bieber’a kızınızın bu kadar çok âşık olma ve konserine gitmek için bir yığın para istemesinin asıl sorumlusu, onu 2008 yılında keşfeden menajeri Scoot Braun. Justin’in YouTube’a koyduğu videoları görüp beğenen Scoot Braun onu rap şarkıcısı Usher ile tanıştırdı, ardından da Usher ile kurdukları ortak şirketten Justin’e albüm yaptı.

2-İlk single’ı ‘One Time’ pek iyi bir çıkış elde etse de Bieber’ı dünya çapında fenomen haline getiren şarkısı ‘Baby’ oldu. "Beybi beybi beybi huuu" şeklinde bir nakaratı olan bu şarkının klibi Youtube’da 830 milyon kere izlendi.

3-Konserde çocuğunuza eşlik edecekseniz, Selena Gomez isminde biri ile ilgili nahoş sözler duyabilirsiniz. Korkmayın, Selena Gomez Justin’in iki yıldır ayrılmalı barışmalı, fırtınalı bir ilişki yaşadığı kız arkadaşı. 1992 doğumlu olan Selena Gomez hem şarkıcı, hem oyuncu. 2011 yılında fanatik bir Justin Bieber hayranı Selena Gomez’e yumruk attı. Ardından hayranları Selena Gomez’in Twitter hesabını hack’ledi. Yani yazık o kıza…

4- Çocuğunuzun cümle içerisinde ‘Beliebers’ kelimesini geçirdiğini duyup "Yahu bu çocuğun soyadı ‘Biibır’ değil miydi, bu da nesi?" dediyseniz hemen açıklayalım. Justin Bieber hayranları kendilerine ‘Beliebers’ der. ‘Believe’ yani ‘İnan’ kelimesinden türetilmiş bir tanım. Bu durumda Justin Bieber hayranları kendilerini ‘Justin’e inananlar’ şeklinde niteliyor diyebiliriz.

5-Yakın zamanda ’Justin Bieber uyuşturucu kullanıyor!’ türü haberler duymuş ve endişelenmiş olabilirsiniz. Evet böyle bir şey var, geçen günlerde genç yıldızın bir otel odasında esrar çekerken çekilmiş fotoğrafı basına yansıdı. Ama Justin hemen akabinde
bunun hata olduğunu söyleyip özür diledi. İyi çocuktur Justin, bir daha yapmaz öyle şeyler…

6-Bieber’ın çoğunuzun da dahil olduğu 34 milyon 364 bin Twitter takipçisi, 43 milyondan fazla Facebook hayranı var. Bieber’ın tüm şarkıları YouTube’da şu ana kadar 2,9 milyardan fazla kere görüntülendi.

7-Ancak tüm bu anlattıklarımızdan dolayı endişelenmeyin, çocuğunuzun bu hali onun kişisel bir sorunundan kaynaklanmıyor. Pazarlama ve iletişim uzmanları bu çılgınlığa ‘Bieber Fever (Bieber Ateşi)’ adını vermiş durumda ve bunun ‘çağımızın en hızlı yayılan salgını’ olduğunu söylüyorlar.

Önsatışlar tükendi bile!

30 Mayıs’ta gerçekleşecek Justin Bieber konser biletleri en ucuzu 100 lira olmak üzere 534 liraya kadar çıkıyor. Organizatörlerin Justin Bieber hayranlarına bir de sürprizi var. Konser öncesi Justin’le tanışmak, onunla fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarına özel bir paket hazırlayan organizasyon, iki ayrı paket oluşturmuş. Diamond Circle Erken Giriş Bileti, Justin Bieber’la tanışmak, fotoğraf çektirmek ve bir adet imzalı Justin Bieber albümünü içeriyor ve bedeli 2 bin 750 TL. Aynı fiyata satılan bir diğer paket ise Özel Justin Bieber VIP FAN Paketi. Bu paketin içinde bir adet Justin Bieber hediye paketi, Justin Bieber Tur programı, Justin Bieber yaka kartı ve boyunluğu bir adet hatıralık konser bileti mevcut. Konsere üç buçuk ay kala 534 liralık ve 375 liralık biletlerin ön satışları tükenmiş durumda. Bunun yanında 2 bin 750’lik paketler de Justin Bieber hayranları tarafından tüketilmiş.

‘Keşke hak eden Belieber kardeşlerim Justin’le tanışabilseydi’

Başak Şişman (15):

Biz Türk Belieber’lar olarak Justin’in Türkiye ’ye gelmesi için elimizden geleni, hatta daha fazlasını yaptık. Okul için erken uyumamız gerekirken uyumadan Twitter’da TT yaptık, yürüyüşler düzenledik ve o bizi fark edip "I LOVE YOU TURKISH BELIEBERS!!!" tweet’ini attı. Şimdi Türkiye’ye geliyor ama onun gelmesi için uykusuz kalan, ailesini karşısına alan Belieber’ların çoğu konsere gidemiyor. Justin’in Belieber’larına öğrettiği "Asla asla deme" sözü artık onlar için bir anlam ifade etmez oldu. Giden Belieber’lar da Justin’i en arkalardan izleyebilecek. Keşke hak eden Belieber kardeşlerimin hepsi Justin’le tanışabilseydi.

Başak Çetin (15):

Ben koyu bir Belieber’ım. Justin Bieber’ın Türkiye konseri için çok heyecanlıyım. Ama maalesef ki henüz konser biletini alamadım. Eğer Justin ile tanışsaydım dilim tutulur, bir şey söyleyemezdim.

Büşra (13):

Justin konserini ilk duyduğumda heyecandan ellerim titremişti. Sonra bilet alamam diye korkmuştum ama annem ve babam bilet almama izin verdiler. Biletlerin çıktığı gün saat 10’da bilgisayarın başına geçtim, 11’de biletler çıktı. Beşinci dakikada Silver’dan bilet aldım. Ne yazık ki bizim grubumuzda Justin’le tanışacak birileri yok, çünkü 2 bin 750 TL çok büyük para, ailemiz izin vermez.

Beyza Kalay (16):

Ben onunla tanışmayı çok istiyorum, stadyuma gelmeden önce onunla tanışabilmek için planlar yaptım. Onunla ilgili hislerimi anlatamam… Paket alamadım ve alan bir tanıdığım da yok. Biletimi Diamond Circle Erken Giriş’ten aldım. Çok heyecanlıyız.

Radikal