87 Yaşında Müzik Listelerine Girdi

Sanatçılar
Doris Day, ilk albümünü yayınladıktan 62 yıl sonra, 87 yaşında yeniden listelere girmeyi başardı. Day’in “My Heart“ adını taşıyan albümü İngiltere albüm listelerine bu hafta 9 numara...
EMOJİLE

Doris Day, ilk albümünü yayınladıktan 62 yıl sonra, 87 yaşında yeniden listelere girmeyi başardı. Day’in “My Heart“ adını taşıyan albümü İngiltere albüm listelerine bu hafta 9 numaradan giriş yaptı. Day, bu başarısıyla, İngiltere’de Top 10’a giren en yaşlı sanatçı unvanını da elde etti.

 1958 yapımı Alfred Hitchcock’un “The Man Who Knew Too Much” adlı filminde (Tehlikeli Adam) seslendirdiği “Que Sera, Sera“ adlı unutulmaz şarkıyla da hafızalara kazınan Day’in, ”My Heart“ adlı yeni albümünde 12 şarkı bulunuyor.

Albümde bazılarını sanatçının hayatta olmayan oğlu Terry Melcher’in kayıtlarını yaptığı üç büyük hiti ve bugüne kadar yayınlanmamış şarkılarının yanı sıra Joe Coker’dan “You Are So Beautiful“ ya da Beach Boys’dan “Disney Girls” gibi pop klasiklerinin yeniden yorumu yer alıyor.

Albümde yer alan unutulmaz klasiklerden biri de Day’in 1951 yapımı ”I’ll See You In My Dreams“ filminde seslendirdiği “My Buddy“. İlk müzik albümünü 1949’da yayınlayan sanatçı 50’li ve 60’lı yıllarda dönemin ünlü aktörleri Cary Grant ve Rock Hudson ile birlikte çevirdiği filmlerle Hollywood’da da başarılı bir kariyer yakalamış, 1960’da Pillow Talk (Yastık Sohbetleri) filmiyle „En İyi Kadın Oyuncu“ dalında Oscar ödülüne aday gösterilmişti.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme