Türk ezgilerini dünyaya duyuracaklar

Müzik Türleri
  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın talimatı ve desteğiyle 6 ay önce İzmir’de kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası, aldığı davet üzerine Hollanda’da düzenlenen müzik fes...
EMOJİLE

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın talimatı ve desteğiyle 6 ay önce İzmir’de kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası, aldığı davet üzerine Hollanda’da düzenlenen müzik festivali ”Multifestijn”de iki konser verecek.

Avrupa’nın en büyük kültür festivali olma özelliğini taşıyan ve çok kültürlülük festivali olarak adlandırılan Multifestijn, bu yıl Türkiye’den Anadolu Filarmoni Orkestrası’nı ağırlayacak.

Anadolu Filarmoni Orkestrası Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Kenan Gökkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalde iki konser vereceklerini ve bu konserlerde öncelikle ulusal müziğin çok sesli eserlerine, geleneksel müzik enstrümanlarını da kullanarak yer vereceklerini söyledi.

Henüz 6 aylık geçmişine rağmen önemli bir temsil göreviyle onurlandırıldığını ifade eden Gökkaya, ulusal kültürü evrensel boyutlara taşıma misyonundaki orkestraları için Hollanda’daki festivalin, kendileri için ilk uluslararası sınav olacağını vurguladı. 

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme