Sıra Geceleri UNESCO Kültür Mirası Listesinde

Müzik Türleri
Şanlıurfa Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Aykut Hakan Kutluyan, sıra gecelerinin Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Kültür Miras Listesi’ne alınması için çaba harcadıkla...
EMOJİLE

Şanlıurfa Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Aykut Hakan Kutluyan, sıra gecelerinin Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Kültür Miras Listesi’ne alınması için çaba harcadıklarını söyledi.

Şanlıurfa Turizmini Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen "GAP Turizminin Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu panel, Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kurumlar ve turizm sektörü temsilcilerinin gereken ilgiyi göstermediği panelin açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, belediye olarak turizme alanında yaptıkları çalışmaları özetledi. Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu’nun yönettiği panele konuşmacı olarak katılan Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Aykut Hakan Kutluyan, kurum olarak sürekli proje üretmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Turizm bilincinin oluşması için eğitime dönük çalışmalara da değinen Kutluhan, "Kentte turizm bilincinin arttırılması için eğitime dönük çalışmalara ağırlık vermiş durumdayız. Urfa sıra gecelerinin Unesco Kültür Mirası Listesi’ne alınması için çaba harcıyoruz. Haleplibahçe’de müze projelerinin hayata geçirilmesi için başlatılan çalışmalar devam etmektedir. Göbeklitepe ve diğer ören yerlerinde mevcut yolların iyileştirilmesi için İl Özel İdare imkânlarından yararlanmaya çalışacağız. " dedi.

Şehirdeki konaklama sorununa dikkat çeken Kutluhan, yatak kapasitesinin Şanlıurfa’da 3 bin 800 olduğunu belirterek, yapımı tamamlanma aşamasına gelen otellerin ilde konaklamalı turist sayısının artmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Panele; Adıyaman Müze Müdürü Fehmi Eraslan, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Davut Beliktay ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Temsilcisi Özgür Çınkay da konuşmacı olarak katıldı. Tören, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Timetürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme