NBA’da Ankara rüzgarı estirecek!…

Müzik Türleri
Başkentin ünlü halk oyunları ekibi FOMGET, New York Barclays Center’da, 5 Kasım’da yapılacak Brooklyn Nets ve Utah Jazz arasındaki maç öncesinde sahne alarak, Anadolu ritimlerini tekrar uluslara...
EMOJİLE

Başkentin ünlü halk oyunları ekibi FOMGET, New York Barclays Center’da, 5 Kasım’da yapılacak Brooklyn Nets ve Utah Jazz arasındaki maç öncesinde sahne alarak, Anadolu ritimlerini tekrar uluslararası arenaya taşımak için ABD’ne gitti..

Türkiye ve Başkent’in kültürel tanıtımının yapılabilmesi amacıyla, Ankara havalarının yanı sıra, diğer yörelere ait halk danslarını da sergileyecek olan FOMGET,yapılacak basketbol maçı öncesinde,New York’ta gösteri yapacak.Dünya çapında milyonlarca basketbolseverin heyecanla ve zevkle takip ettiği Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA), Ankara rüzgarı esecek.

Davet,TADF’nundan

Salonun bir kısmı kırmızı-beyaz renklere bürünecek. Konuk ekip Utah Jazz’da, pivot olarak forma giyen basketçi Enes Kanter de maçta yer alacak..FOMGET’in gerçekleştireceği temsilin yanı sıra, maç aralarında “Turkish night” diye anonslar yapılacak, sinevizyonda Türkiye ile ilgili görsellere de yer verilecek.

ABD’nin güçlü ve esk isivil toplum kuruluşlarından Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun (TADF) daveti ile yapılan organizasyon için,Ankara Büyükşehir Belediyesi ekibi FOMGET,ABD’ne gitti..Ekibin,diğer bazı bölgelerde de çeşitli gösteriler yapacağı ifade ediliyor… 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme