ABD’de Balkan müzik festivali

Müzik Türleri
ABD’nin New York eyaleti Brooklyn şehrinde düzenlenen ”Golden Festival” isimli Balkan Müzik Festivali’nde Zurna Çalan New Yorklu kadın müzisyen, kabiliyetiyle en az erkek zurna...
EMOJİLE

ABD’nin New York eyaleti Brooklyn şehrinde düzenlenen ”Golden Festival” isimli Balkan Müzik Festivali’nde Zurna Çalan New Yorklu kadın müzisyen, kabiliyetiyle en az erkek zurnacılar kadar başarılı olduğunu gösterdi.
 
New York’un çeşitli mekanlarında 28 yıldır düzenlenen ve giderek takipçi sayısını artıran Balkan Müzik Festivali’ne Balkan kökenli müzisyenler başta olmak üzere birçok Türk ve Amerikalı sanatçı da ilgi gösteriyor.

Brooklyn’de iki gün süren festivale 60 civarında müzik grubu ve yüzlerce sanatçı sahne alırken, 5 binden fazla biletli katılımcının çoğunluğunu Amerikalı müzikseverler oluşturdu.

Çeşitli müzik gruplarının farklı salonlarda performans sergilemesinin dışında, ziyaretçiler için kurulan stantlarda aslına çok yakın isimlerle Türk ürünlerinin satıldığı görülürken, yiyecek bölümünde de Türk lokumundan Çeçil peynirine kadar birçok Türk ürünü ziyaretçilere ikram edildi.

Bulgaristan Türkü saksafon ustası Yuri Yunakov’un Türk sanatçı Gamze Ordulu ile yaptığı performans, final gecesinin en çok alkış alanı oldu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme