Madonna sahneye haç ve tüfekle çıktı

Konserler
Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 19 yılın ardından geldiği İstanbul’da, sevenleriyle buluştu. Konserin açılış şovu "Müslüman mahallesinde salyangoz sattı" yorumu yaptırdı GAZETECİLER....
EMOJİLE

Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 19 yılın ardından geldiği İstanbul’da, sevenleriyle buluştu. Konserin açılış şovu "Müslüman mahallesinde salyangoz sattı" yorumu yaptırdı
GAZETECİLER.COM – Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 19 yılın ardından geldiği İstanbul’da, Türk Telekom Arena’da verdiği konserde sevenleriyle buluştu.Ancak konserin açılış şovu "Müslüman mahallesinde salyangoz sattı" yorumu yaptırdı.

Madonna’nın dünya turnesi kapsamında, Live Nation Global Touring prodüksiyonu ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)-GNL organizasyonu ile gerçekleştirilen konser alanına, kaldığı Çırağan Oteli’nden konser alanına öğleden sonra helikopterle gelen Madonna, planlandığı gibi 21.30 yerine 22.20’de sahneye çıktı.
 
SAHNEYE HAÇ, TAÇ VE TÜFEKLE ÇIKTI

Sahneye, hayranlarının coşkulu alkışları eşliğinde çıkan Madonna, şovları ve performansıyla göz doldurdu.

Sahneye tepesinde haç bulunan bir yapının içinde başında taç ile yüzü örtülü ve elinde otomatik tüfek ile çıkan Madonna, ardından elindeki silahı atarak mikrofonu aldı…

Konserin açılışındaki şovda, kiliselerde kullanılanlara benzeyen dev bir tütsü ve çan sesleri de dikkati çekti. Pop yıldızı ilk olarak ”Girl Gone Wild” şarkısını seslendirdi.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNDE ‘PEÇELİ KADIN’

Türkiye’den önce Abu Dabi’de konser veren dünyaca ünlü solist, sahnedeki barkovizyona yansıttığı görüntü ile konuşulmuştu. Sahneyi Hristiyanlığın ve Kabala öğretisinin sembolleri ile donatan Madonna, ekrana ise peçeli bir kadının görüntüsünü yansıtmıştı. İslamı temsil eden ay yıldız ve Yahudilik sembolü Davut Yıldızı’nı STOP işaretiyle reddeden görüntüler konser sonrası çok tartışılmıştı.

DÜNYA TURNESİ İSTANBUL KONSERİ

Madonna’nın seslendirdiği diğer şarkılar şunlar oldu:

”Revolver, Gang Bang, Papa Don’t Preach, Hung Up, I Don’t Give A*, Express Yourself, Give Me All Your Luvin’, Turn Up The Radio, Open Your Heart, Sağara Jo, Masterpiece, Vogue, The Erotic Candy Shop, Human Nature, Like A Virgin Waltz, I’m Addicted, I’m A Sinner, Like A Prayer, Celebration.”

Sahnede gitar ve vokaldeki performansını sergileyen Madonna’ya Kevin Antunes, Monte Pittman, Ric’key Pageot, Brian Frasier Moore, Kiley Dean, Nicki Richards, Jason Yang ve Sean Spuehler eşlik etti.

Türk Telekom Arena Stadı’nın dışına ”MDNA Dünya Turnesi İstanbul Konseri” yazılı büyük branda asıldı.

1500 GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Prodüksiyon ekibiyle birlikte yaklaşık 450 kişiyle İstanbul’a gelen Madonna’nın konserini yaklaşık 50 bin kişi izledi. Özel güvenlik şirketlerinin elemanlarıyla birlikte 1500 güvenlik görevlisi hizmet verdi.

Yabancıların da yoğun ilgi gösterdiği konserde, biletleri iki günde tükenen koltukları dolduranların ağırlıklı olarak kadın hayranlardan oluşması dikkati çekti.

Saat 18.30’da stat kapılarının açılmasının ardından her yaştan Madonna hayranı yavaş yavaş yerlerini almaya başladı.

MADONNA EKONOMİSİ

Stada giriş kuyruklarında seyyar satıcılar üzerinde ”Madonna I Love You” yazan bandanaları satarken, stadın satış stantlarında Madonna’nın lisanslı ürünleri hayranlarına sunuldu. Şarkıcının resmini taşıyan tişörtler 50 liradan, çantalar 40 liradan, posterler 20 liradan satıldı.

Konserin başlamasına yakın, yoldan aldıkları biletlerin sahte çıkması üzerine stada giremeyen bazı vatandaşlar ile görevliler arasında tartışma yaşandı.

İzleyenler arasında ünlü simaların yanı sıra Lübnan’dan gelen ve Madonna’nın isminin harflerini taşıyan siyah üzerine pembe tişörtler giymiş bir grup kadın gibi hayranlar da dikkati çekti.

Stada kameraların girmesine izin verilmedi. Foto muhabirler ise sadece bir parçada görüntü aldıktan sonra stat dışına çıkarıldı.

Çekim yapılmasına izin verilmeyen konsere ilişkin görüntüler organizasyonu yürüten şirket tarafından basına dağıtıldı.