İyi akşamlar yerine öyle bir şey dedi ki!

Konserler
Dünyaca ünlü grup Il Divo önceki akşam dünyanın dört bir yanından gelmiş hayranlarıyla Kuruçeşme Arena’da buluştu. Sesleri, şarkıları, yakışıklılıkları ve kah seyirciyle kah birbirleriyle yaptık...
EMOJİLE

Dünyaca ünlü grup Il Divo önceki akşam dünyanın dört bir yanından gelmiş hayranlarıyla Kuruçeşme Arena’da buluştu. Sesleri, şarkıları, yakışıklılıkları ve kah seyirciyle kah birbirleriyle yaptıkları sohbetleriyle Il Divo ekibi Boğaz kıyısında sezonun unutulmayacak konserlerinden birini gerçekleştirdi.

Konsere yaklaşık yarım saat gecikmeli olarak çıkan ünlü gruba ilgi bir hayli yoğun oldu. Bir Fransız, bir İtalyan, bir İspanyol ve bir İsviçreli’den oluşan Il Divo, klasik eserlere getirdikleri yeni yorumlar ile dünyanın en önemli quartetlerinden kabul ediliyor. Grup "Come What May" şarkısı ile konsere başladı. Ardından açılış konuşmasını grup adına söz alan ekibin Fransızı Sebastian Izambar Türkçe olarak "İyi akşamlar İstanbul nasılsınız?’ demeye çalışırken ‘Yavşaklar İstanbul nasılsınız? demesi ortaya bir anda şaşkınlık ve gülme krizine neden oldu.

Seyircinin kıkırdaması üzerine, İsviçreli Urs Buhler, Sebastian’ın telaffuzuna da takılarak daha anlaşılır bir Türkçe ile "İyi akşamlar İstanbul" diye seyirciyi bir kez daha selamladı. Daha sonra İstanbul hakkında düşüncelerini dile getiren grup üyeleri ‘Tarihi, kültürü ve özelliklede Boğaz’a hayranlıklarını ifade ettiler. Sebastian, Urs’un gruptaki dil uzmanı olduğunu belirtti ve "bu akşam burada olduğumuz için çok heyecanlıyız. Çocukluğumdan beri İstanbul hakkında çok şey duydum" diye devam etti. İlk kez İstanbul’a gelen grup üyeleri, hem Turkcell Kuruçeşme Arena’nın manzarasına hem de İstanbul’un güzelliklerine sık sık övgüler yağdırdı. Seyirciye " çok şanslısınız" dedi. "Dove L’Amore", "Adagio", "Nella Fantasia" ve "Si Tu Mi Amas" parçaları ile devam eden gece de grup gecenin finalinde ayakta alkışlandı. "Don’t cry for me Argentina", "Everytime", "My Way" şarkılarını Boğaz köprüsünün eşsiz manzarasına karşı seslendiren grup üyelerinin İstanbul’a hayranlığını David’ Miller "Bu şehrin yüz binlerce yıllık inanilmaz bir tarihi var. Burada olmak inanılmaz" sözleriyle dile getirdi. Konserin ikinci yarısı "Senza Parole" ve "Melanconia" ile başladı. "La Vida Sin Amor" parçasından önce ekibin İspanyolu Carlos Marine, bayan hayranlarını "Kaçınız dans etmeyi biliyorsunuz, hepinizi dans ederken görmek istiyorum. Az sonra salsa yapacağız ve aranızdan en seksi dans edeni seçeceğim" diyerek dansa davet etti.

Tarkan taklidi yaptılar

Sahne arkasından aldıkları Türk bayrağı desenli atkıları takan ekip büyük alkış aldı. Bir şarkı arasında Sebastian’ın yaptığı Tarkan taklidi ise konserin sürprizlerinden biriydi. Sanatçı "Şımarık" şarkısının melodisini mırıldanarak, öpücük yolladı. "Crying", Regressa Mi", "Por Que Tu" ve "Somewhere" parçala ile Turkcell Kuruçeşme Arena’daki Il Divo konseri sona erdi. Konser bitiminde hayranlarının alkışlarla yeniden sahneye davet edilen grup, "Time To Say Goodbye" parçası ile geceye nokta koydu. Konseri izlemeye gelenler arasında sanat, medya ve iş dünyasından ünlü simalar vardı.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme