MFÖ Vergiye Kızdı, Tasfiyeye Gidiyor

Albümler
Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’un kurucusu olduğu ‘M.F.Ö. Mazhar – Fuat – Özkan Müzik Yapım ve Ticaret’ şirketi 10 Ocak’ta aldığı kararla tasfiye sürecine...
EMOJİLE

Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’un kurucusu olduğu ‘M.F.Ö. Mazhar – Fuat – Özkan Müzik Yapım ve Ticaret’ şirketi 10 Ocak’ta aldığı kararla tasfiye sürecine girdi.
Özkan Uğur şirketin tasfiye memuru olarak atandı. Gelişmeleri doğrulayan Fuat Güner, tasfiyeye giden sürecin ana nedeninin grup elemanlarından konserlerden sonra iki kez vergi kesilmesi olduğunu söyledi.
Fuat Güner, “Şirket yükümlülükleri ağır geldiği için tasfiye kararı aldık. Artık şirkette fazla albüm işi yapılmıyor. Konser verdiğimizde ise çifte vergiyle karşılaşıyoruz. Şirketten zaten vergi kesiliyor. Biz kazandığımız parayı aramızda üçe bölünce bir daha vergi kesintisi oluyor. Buna bir çözüm bulunması lazım. Biz de bu yüzden şirketi kapattık. Artık konserler için üçümüz ayrı ayrı stopaj + KDV ödeyeceğiz. Arada doğan vergisel farkları da cepten ödeyeceğiz” diyor.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme