Yazılar

(MİZAH) Son Dakika Haberleri

-Chp’de sular durulmuyor! Baykal ve Önder Sav’ın bir fast food dükkanından halka kurultay çağrısı yapması dünya gündemine oturdu. Konuyu manşetine taşıyan ‘The Kapitalist’ gazetesi; "Yenilen pehlivan güreşe doymaz, ak akçe..

(MİZAH) Son Dakika Haberleri

-Chp’de sular durulmuyor! Baykal ve Önder Sav’ın bir fast food dükkanından halka kurultay çağrısı yapması dünya gündemine oturdu. Konuyu manşetine taşıyan ‘The Kapitalist’ gazetesi; "Yenilen pehlivan güreşe doymaz, ak akçe de kara gün içindir, kara gün bugüngür, vatana millete hayırlı olsun, Kılıçdaroğlu AKP’den bulsun" dedi. Duruma sinirlenen Sav, söz konusu gazeteyi, laiklik düşmanı olmakla suçladı ve gazeteye üzerinde Chp bayrağı olan bir pizza gönderdi.

-Ünlü modacı Pehlivan Tek, 2012 yılında kapı kolu deseninin revaçta olacağını söyledi. Ev dizaynının ön plana çıktığını hatırlatan Genç, koltuk şeklinde kazaklar, battaniye şeklinde atkılar ve buzdolabı şeklindeki ayakkabıların kapış kapış gittiğini söyledi. Bu esnada Tek’in kafasındaki iguana da gözlerden kaçmadı.

-Amerika Başbakanı Bırak Obama, "babamı özledim, anamı özledim, vatanımı özledim, ama herşeyden çok sabah yaptığım kahvaltıyı özledim, bizim memleketin koyunu bile bir başka bakıyor. Bakıyorsunuz, yüzünde bir anlam var, her gün aynı otu yiyor ama sesini çıkarmıyor. Mütevazılık bizim topraklarımıza bile işlemiş" dedi. Survivor adasında zor günler geçiren Obamayı arkadaşları, "Obama bırak allesen, otur aşşağa, her işe çomak sokma, artık süperpower değilsin, bak süpermen bile felç oldu. Büyüklenmeyeceksin, öldürmeyeceksin! ne yazıyo İncil’de? Daha da senle konuşmayız" diyerek teselli etti.

-GDO’cular yine iş başındaydı. Mersin’in Tarsus ilçesindeki bir araziye ‘nifak tohumları’ eken holiganlar yüz üstü yakalandı. Okul parasını çıkarmak için tohum ektiğini ifade eden gençler, "Bu sene nifakın kilosu pahalılandı, bizde ithal tohum getirdik, okul paramızı çıkartıyoruz, evde çouk çocuk aç. Boğazda bir balık yiyemiyoruz. Devlet vergi borcunu kaldırsın. 2 şirketimiz battı" şeklinde konuştu.

-Bursaspor maçına samuray kılıcı getiren bir taraftar kıskıvrak enselendi. Polise Koreli olduğunu yutturmaya çalışan taraftarın boynundaki altın zincir ve yakasından "Magandalar Birliği" rozeti gözlerden kaçmadı. Acılı taraftar, "vergi borcu kaldırılsın, bir biletin yüzde ellisi vergi, dünya tersine dönse vazgeçmem, batsın bu dünya" dedi. Holiganların üzerinden çok sayıda uzun namlulu yumurta atıcı, 2 adet galeyan makinası ve bir adet selpak havlu çıktı.

Emniyetteki sorguları sırasında birer kardelen olduklarını ifade eden çılgın fanatikler, bir ara cinnet geçirerek, temizlik için kullanılan ve halk arasında "paspas" olarak tabir edilen "vilede" isimli temizlik süprüntüsünü yemeye kalktı kalktı.

-Ünlü yazar Orhan pamuk, Nobel ödülü alamayınca, Nobel ödülü alan arkadaşı Mario Varsas’a (Maryo Kanvas) iftira attı. Pamuk, Maryo’nun sadece Platon’un dediği gibi idealar aleminin bir yansıması olduğunu, gerçek kişiliğinin ise 1995 yılında ortaya çıkan Süpermaryo adlı oyunun içinde takılıp kaldığını iddia etti. Öten yandan Pamuk’un yeni çıkardığı "Aşk" isimli kitabının Elif Şafak’ın kitabına benzemesi de gözlerden kaçmadı. Pamuk konuyla ilgili, "Tesadüf yoktur, tevafuk vardır. Mevlam neylerse güzel eyler. Her işte bir hayır vardır" dedi. Pamuk’un "Yasin-i Şerif’in hikmetleri adlı yeni bir kitap hazırlığı içinde olduğu da gözlerden kaçmadı.

-Anayasada gemilerle ilgili madde olmamasına kızan "Tüm Gemiciler Birliği", Kadıköy limanında cinnet geçirdi. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "yeni anayasa fındığa, fıstığa, baklavaya, haşhaşlı çöreğe, künefeye ve gemilere çare olacak mı? Recep beyin rüyalarına girecem, benim adım Kemal benden kurtuluş yok" dedi. Polisin gemicilere panzerlerle deniz suyu sıkması üzerine sinirlenen gemiciler, Somali korsanlarına özenip bazı polisleri rehin aldılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çapkın, bu kişilerin halk arasında "torbacı, at hırsızı, çakal ve anarşist" diye tabir edilen bir avuç düzen bozucu unsur olduğunu söyledi.

Bu sırada polisler ve halk el ele vererek, "Gemilerde talim var, nasıl bir talihim var, hani benim Recebim, AB’ye gireceğim, almazsa İsrail’e rest çekeceğim" seklinde ilahiler söyledi. Bu esnada; "Dün dündür bugün bugündür, cengaver ordu yönetime el mi koymuştur? 2 havuz aynı anda doluyor, eş zamanlı hortumlarla hangisi daha önce boşalır?" şeklindeki sloganlar da gözlerden kaçmadı.

THA( T Haber Ajansı) Güçlü, gözü kara, taraflı, delikanlı haber.

(Netekim taraf olmayan bertaraf olur)

Tuba Olğaç – On5yirmi5.com

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL