Orhan Pamuk, Nobel’li yazarla birlikte İspanya’da

Yazarlar
İspanya’nın kuzeyindeki Bask bölgesinin önemli kentlerinden Bilbao’da bu yıl 7. kez düzenlenecek Gutun Zuria Uluslararası Edebiyat Festivali’ne aralarında Orhan Pamuk’...
EMOJİLE

İspanya’nın kuzeyindeki Bask bölgesinin önemli kentlerinden Bilbao’da bu yıl 7. kez düzenlenecek Gutun Zuria Uluslararası Edebiyat Festivali’ne aralarında Orhan Pamuk’un da bulunduğu dünyaca ünlü yazarlar katılacak.

Festivalle ilgili basına verilen bilgilerde, Nobel edebiyat ödüllü yazarlardan Orhan Pamuk, Çinli Gao Xingjian ve Romanyalı Herta Müller’in etkinliğe katılacağı, ayrıca Meksikalı Sergio Gonzalez Rodriguez ve Lydia Cacho, İtalyan Claudio Magris, İspanyol Juan Goytisolo gibi yazarların da Bilbao’da olacağı belirtildi.

Edebiyat söyleşilerinin yapılacağı festivalin 27 Mart’taki açılışında Herta Müller yer alacak. Orhan Pamuk da 5 Nisan’da festivalde bir konuşma yapacak. 

Festivalin genel direktörü Maria Luisa Blanco, “Tüm hayatımı kültüre adadım ve hiç bir etkinlikte üç Nobel ödüllü yazarı bir arada görmedim. Gerçekten kolay olmayan bir programı başardık. Festivalin bu yılki teması ‘sınır’ ama sadece coğrafi olarak değil aynı zamanda dinsel, etnik, ideolojik olarak sınırlar. Bu, edebiyatta klasik bir tema ve şaşırtıcı bir şekilde bir çok yazarı isyankarlıkla bağdaştırıyor” dedi.

İki aşamalı bir programı olan festival 27-30 Mart ve 3-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme