Arif Nihat Asya Anıldı

Yazarlar
Türk eğitim –Sen İstanbul 9 Nolu Şubesi olarak, Çatalca Kaymakamlığı, Çatalca Belediye Başkanlığı ve Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle 8 yıldır birlikte organize ettiğimiz, Bayrak Şairi Ari...
EMOJİLE

Türk eğitim –Sen İstanbul 9 Nolu Şubesi olarak, Çatalca Kaymakamlığı, Çatalca Belediye Başkanlığı ve Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle 8 yıldır birlikte organize ettiğimiz, Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA yı anma törenleri kapsamında bu yıl yapılan etkinlikler, Şairin doğduğu köy olan,Çatalcanın İnceğiz köyündeki tarihi camii de,A.Nihat ASYA için mevlit okutularak başlatıldı.

Törene, Çatalca Kaymakamı Nevzat TAŞTAN, Garnizon Komutanı Yarbay  Oktay Armağan HANAY, Çatalca Belediye Başkanı Cem KARA,Türk Eğitim-Sen Şube Başkanları Enver DEMİR, Fuat YİĞİT ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun YAVUZ,Şube Müdürleri,Siyasi Partilerin Yöneticileri,Kurum Amirleri, Muhtarlar,  Öğretmenler ve  Vatandaşlardan oluşan kalabalık bir grup katıldı.

 İnceğiz köyünde Şairin adına yaptırılan Bayrak anıtına Çelenk konulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra, İnceğiz Köyü  İlkokulu öğrencileri birlikte Bayrak Şiirini okudular.İnceğiz Köyü Muhtarı Şenol YAMAN, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Enver DEMİR ve Çatalca Kaymakamı Nevzat TAŞTAN ın protokol  konuşmalarının ardından buradaki tören bitirilerek,Çatalca Halk Eğitim Merkezi Salonuna geçildi.

Çatalca Halk Eğitim Merkezinde yapılan programın açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Enver DEMİR,  “  Türk Eğitim-Sen olarak 8 yıl önce burada, Çatalca Kaymakamlığı, Çatalca belediye Başkanlığı, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sizlerle beraber anmaya başladığımız A.N.ASYA, hayatı boyunca Türk Bayrağı ve Türk Milletinin değerlerini yüceltmek için büyük çaba sarfetmiş ve gayret göstermiştir.

Bu topraklar da tutunmak, hür ve bağımsız  yaşamak hiç de kolay olmamıştır. Dün zordu, bugün de öyle, yarın da öyle olacak. Vatan yaptığımız bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayabilmek için, Milletimize, Bayrağımıza, Dinimize, Diyanetimize, Milli Değerlerimize, Kültürel değerlerimize, A.N.ASYA gibi şairlerimize, edebiyatçı, düşünce adamlarına sahip çıkmalıyız. Bayrakların ebadını büyüterek, Bayrak direklerini büyüterek bunu yapamayız. Bu değerleri yaşatamayız. Bu değerlerimizi unutursak, Anadolu da bağımsız, hür ve huzur içinde yaşamamız mümkün değildir. Onun için değerlerimizi her seferinde hatırlamayı ve hatırlatmayı görev biliyoruz. Onun için ki, A.N.ASYA yı  bugün, bu yıl değil, hep anacağız. Ruhu şad,  mekanı cennet olsun.” Dedi.
İstanbul Genelindeki Ortaokullar arasında yapılan, A.N.ASYA nın Şiirlerini Güzel Okuma yarışmasında 1.Olan,Bağcılar 50 .Yıl Adnan Ötüken Ortaokulu Öğrencilerinden Sena GECE şiirini,Lise ve dengi Okullar arasında “Vatan ve Bayrak “ temalı kompozisyon yarışmasında 1.ci olan FATİH-Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencisi Erkan ERTÜRK yazdığı kompozisyonu okudu.
Yrd.Doç.Dr.Erol ÜLGEN in, “Arif Nihat ASYA nın hayatında bir kesit: Kıbrıs Günleri” konulu sunumu, anma toplantısına katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.
Son olarak,İstanbul Genelinde yapılan yarışmaya katılanlar arasında dereceye giren; 

ARİF NİHAT ASYA ANISINA YAPILAN İL ÇAPINDA ORTAOKULLAR ARASI “ ŞAİRİN ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUMA” YARIŞMASINDA ;
• 1-Sena GECE — BAĞCILAR-50.Y ıl Adnan Ötüken Ortaokulu
• 2-Büşra TOPUL—-ESENLER- Engin Can Güre Ortaokulu
• 3-Melike BULDUK— Eyüp Hacı İslam Ülker Ortaokulu
İL ÇAPINDA ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ARASI “VATAN VE BAYRAK “ KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA;
• 1-Erkan ERTÜRK— FATİH-Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi 
• 2-Nazire İrem ÖRER—ESENLER-İbrahim Turhan Anadolu Lisesi
• 3-Eda Nur ERCAN—BEŞİKTAŞ-Beşiktaş Anadolu Lisesi
Öğrencilere, Türk Eğitim-Sen tarafından verilen ödüller, Kaymakam Nevzat TAŞTAN,Garnizon komutanı Yrb.Oktay Armağan HANAY ve Türk eğitim-Sen Şube Başkanı Enver DEMİR tarafından takdim edildi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme