Ahmet Erhan kimdir?

Yazarlar
Ahmet Erhan’ın öz geçmişi. Ahmet Erhan 1958 yılında Ankara’da doğdu. Ahmet Erhan edebiyatımıza büyük katkıları olan bir şairdir. Ahmet Erhan bugün öldü. Ahmet Erhan futbol da oynamıştı. Ah...
EMOJİLE

Ahmet Erhan’ın öz geçmişi. Ahmet Erhan 1958 yılında Ankara’da doğdu. Ahmet Erhan edebiyatımıza büyük katkıları olan bir şairdir. Ahmet Erhan bugün öldü. Ahmet Erhan futbol da oynamıştı. Ahmet Erhan kimdir? Ahmet Erhan’ın hayatı öz geçmişi ve biyografisi.

Ahmet Erhan Kimdir? Ahmet Erhan’ın öz geçmişi. Ahmet Erhan 1958 yılında Ankara’da doğdu. Ahmet Erhan edebiyatımıza büyük katkıları olan bir şairdir.Ahmet Erhan futbol da oynamıştı. Ahmet Erhan kimdir? Ahmet Erhan’ın hayatı öz geçmişi ve biyografisi.

1958 yılında Ankara doğan Ahmet Erhan’ın çocukluğu ve ilk gençliği Mersin ve Adana ‘da geçti. Türk Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü, uzun yıllar Türkçe öğretmenliği yaptı. Hayatının büyük bölümünü Ankara’da geçiren Ahmet Erhan, daha sonra İstanbul ‘a yerleşti.Adana Demirspor’da futbol oynadı, ağır bir sakatlık geçirince şiir yazmaya başladı. İlk kitabı Alacakaranlıktaki Ülke’yle 22 yaşında Behçet Necatigil Şiir Ödülü’nü kazandı.

Bugüne dek, içlerinde Alacakaranlıktaki Ülke (1981), Akdeniz Lirikleri (1982), Yaşamın Ufuk Çizgisi (1982), Ateşi Çalmayı Deneyenler İçin (1984), Ölüm Nedeni Bilinmiyor (1988), Deniz Unutma Adını (1992), Çağdaş Yenilgiler Ansiklopedisi (1997) ve Resimli ‘Ahmetler’ Tarihi (2001) olmak üzere 11 şiir kitabı yayımlanan, bir de Köpek Yılları (1998) başlıklı bir hikâye kitabı bulunan Ahmet Erhan, sırasıyla Yunus Nadi, Cemal Süreya ve Halil Kocagöz şiir ödüllerini de kazanmıştır. Ahmet Erhan’ın son olarak Everest Yayınları’ndan Ankara-İstanbul Karatreni (2001) adlı denemeler kitabı bulunmaktadır.

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme