Tuhaf İkili

Tiyatro
Oyunda, eşlerinden ayrıldıktan sonra zorunlu sebeplerle aynı evde yaşamaya başlayan, biri son derece titiz ve simetri hastası, diğeri ise onun tam aksine dağınık ve olağanüstü pis iki yakın arkadaşın ...
EMOJİLE

Oyunda, eşlerinden ayrıldıktan sonra zorunlu sebeplerle aynı evde yaşamaya başlayan, biri son derece titiz ve simetri hastası, diğeri ise onun tam aksine dağınık ve olağanüstü pis iki yakın arkadaşın hikayesi anlatılıyor.

Oyunun yönetmenliğini Nedim Doğan’la birlikte Behzat Uygur yapıyor. Dekorda Barış Dinçel’in,oyun müziklerinde Behzat Gerçeker’in,kostümde ise Yasemin Öztürk’ün imzasını taşıyan oyunun çevirisi de Murat Somay tarafından yapılmış.    

"Tuhaf İkili"de Uygur kardeşlere Birol Engeler, Berat Yenilmez, MustafaÖnder Keskin, Özlem Gürler ve Zeynep Yaldız eşlik ediyor.

Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde amatör ve profesyonel yüzlerce tiyatro tarafından sahnelenen ve Broadway’de yıllarca perdesini kapatmayan "Tuhaf İkili", sinemada da Jack Lemmon ve Walter Matheu tarafından beyazperdede hayat buldu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi