Tiyatro Kedi’den Yeni Bir Komedi

Tiyatro
Başrollerinde Haldun Dormen, Deniz Gökçer ve Deniz Türkali’nin yer aldığı Tiyatro Kedi’nin yeni komedisi ”Pazar Günkü Cinayet” adlı oyun, 16 Ekimde prömiyer yapacak. Moliere...
EMOJİLE

Başrollerinde Haldun Dormen, Deniz Gökçer ve Deniz Türkali’nin yer aldığı Tiyatro Kedi’nin yeni komedisi ”Pazar Günkü Cinayet” adlı oyun, 16 Ekimde prömiyer yapacak.

Moliere‘in ”Kibarlık Budalası”, Reşat Nuri Güntekin‘in kaleme aldığı ”Çalıkuşu” ve Beaumarchais‘in yazdığı ”Figaro’nun Düğünü” adlı dönem oyunlarını sahnelemeye devam eden Tiyatro Kedi, 2009-2010 tiyatro sezonunda repertuarına çağdaş bir komedi ekledi.

Wolfgang Ebert’in eserinden Hale Kuntay‘ın çevirdiği ”Pazar Günkü Cinayet” adlı eseri, Hakan Altıner yönetti.

Kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç, dekoru Tuba Unat, yapımcılığını İpek Kadılar Altıner’in üstlendiği oyunda Haldun Dormen, Deniz Gökçer, Gazi Şeker, Hilmi Özçelik, Eda Gülten ve Deniz Türkali rol aldı.

30 yıllık bir evliliğin ve bütün bunlardan menfaat sağlamaya çalışan Michelle’in (Deniz Türkali) yaşadıklarını konu alan ”Pazar Günkü Cinayet” adlı oyunun konusu özetle şöyle:

30 yıllık karısının izni olmadan radyonun sesini bile açamayan kılıbık bir adam (Haldun Dormen); öldürülen bir telekızın cinayetinin zanlısı olarak aranır. Bir bakanın da adı karışan cinayete medyanın ve halkın ilgisi büyüktür. Yıllar sonra nihayet kocası bir erkeğe dönüşen Bayan Ilse Zahn (Deniz Gökçer) ‘cinayet zanlısı’ dahi olsa kocasını kahraman gibi görüp hayran bir aşığa dönüşür.

Türker İnanoğlu Maslak Show Center Fettah Aytaç Tiyatro Salonu‘nda 16 Ekim‘de prömiyeri yapılacak oyun, 17 ve 18 Ekimde Fettah Aytaç Tiyatro Salonu’nda, 20 Ekimde İzmit‘te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, 25 Ekimde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 30 Ekimde TİM Fettah Aytaç Tiyatro Salonu‘nda, 2 Kasımda Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 3 Kasımda Bursa‘da, 4 Kasımda Aydın‘da Şükran Güngör Kültür Merkezi’nde, 5 Kasımda İzmir’de Sabancı Kültür Merkezi’nde, 7 Kasımda TİM Fettah Aytaç Tiyatro Salonu’nda, 8 Kasımda Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 14 Kasımda Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 15 Kasımda Ankara Tiyatro Festivali’nde sunulacak.