Oyuncu Olmak İçin Son Bir Hafta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak çocuk, genç ve yetişkinlere tiyatro eğitimi veren Gösteri Sanatları Merkezi’nin (GSM), öğrenci kayıtlarında son 10 güne girildi. 24 Ağustos’ta başlayan başvurular 23 Eylül’de sona eriyor.

GSM’nin Ekim-Mayıs döneminde gerçekleştireceği tiyatro eğitimi çerçevesinde, 9-12 yaş grubu çocuklar, 13-15 ile 15-17 yaş grubu arasındaki gençlere ve 18 yaş ve üzeri yetişkinler için oyunculuk eğitimi veriliyor. GSM, 2 yıllık bir eğitim süreci için her sene başında öğrenci alıyor.

Öğrenciler, her alanın teorik ve pratik yanlarını alanlarında uzman tiyatrocular ve eğitmenlerden alıyor ve uygulamalı olarak tiyatro sahnesinde kabiliyetlerini gösteriyorlar. 2 yıllık eğitimin ardından ise katılımcılara mezuniyet sertifikaları veriliyor.

GSM, eğitim çalışmalarını Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi ağırlıklı olarak yürütüyor. Yetişkinler için oyunculuk programı, haftanın dört günü; çocuk, gençlik ve yazarlık programları ise haftada bir gün gerçekleştiriliyor. Her branş ile ilgili sayıya göre farklı sınıflar açılabiliyor.

Başvuru ve kayıt için neler gerekli?

GSM başvuruları Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nin yanı sıra e-mail yoluyla ilgili formu doldurmak suretiyle de yapılabilecek. Başvuru süresinin bitiminde Oyunculuk bölümü için (Yetişkinler) mülakat tarihleri belirlenecek ve başvuru sahiplerine ilân edilecek.

Oyunculuk eğitimini tercih edenlerden, sahne üzerinde kendi seçtikleri bir oyundan bir sahneyi oynamaları; doğaçlama bir durum üzerine kabiliyetlerini göstermeleri ve önceden çalıştıkları bir şiiri okumaları istenecek.

Bilgi için: Gösteri Sanatları Merkezi: (Tel) 0212 521 55 65/66

(email): hsorgun@kultursanat.org (web): www.kultursanat.org

kültürsanat.org