Levent Kırca, Antalya’da niye sustu?

Tiyatro
Ünal Tanık’ın haberi 49. Uluslar arası Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl bir dizi polemiğin gölgesinde gerçekleşti. Jüri Başkanlığına Hülya Avşar’ın getirilmesine karşı çıkan t...
EMOJİLE

Ünal Tanık’ın haberi

49. Uluslar arası Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl bir dizi polemiğin gölgesinde gerçekleşti. Jüri Başkanlığına Hülya Avşar’ın getirilmesine karşı çıkan tiyatrocu Levent Kırca, “entelektüel olmadığı” gerekçesiyle karşı çıktı.
 
Levent Kırca’nın karşı çıkışı, geniş yankı bulmasa da uluslararası boyutta yürütülen bir festivale gölge düşürme boyutuna ulaşınca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın girişimiyle önlendi.
 
Mustafa Akaydın, Rotahaber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
“Levent Kırca, Hülya Hanıma karşı çıktı. Bu tavrın farklı bir boyuta ulaşmaması gerekiyordu. Levent Kırca’yı çağırdım. Onu Antalya ve ilçelerinde 4-5 ayrı oyun sergilemeye ikna ettim. Biri Antalya merkezde olmak üzere oyunlar sergilemeye başladıktan sonra Levent Kırca isyanını sürdürmedi.”
 
Levent Kırca,  Antalya Film Festivali Ulusal Jüri’sinden Hülya Avşar’ın başkanlık yapacağını duyunca çekilmiş ve  “Hülya o festivalde başkanlık yapacak yeterli genel ve sanat kültürüne sahip değil” demişti.
 
Rotahaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi