Koç’ta Tiyatro Günleri

Tiyatro
Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü ve ‘Koç Oyuncuları’ tarafından düzenlenen geleneksel Sevgi Gönül 8. Tiyatro Günleri, 13 – 27 Nisan 2009 tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Rumelifen...
EMOJİLE

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü ve ‘Koç Oyuncuları’ tarafından düzenlenen geleneksel Sevgi Gönül 8. Tiyatro Günleri, 13 – 27 Nisan 2009 tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Koç Oyuncuları’nın sahneleyeceği ‘Romeolar ve Julietler’ adlı oyun ve  Koç Oyuncuları mezunlarından oluşan Tiyatro Nefes’in sergileyeceği ‘Profesyonel’ adlı oyun ile birlikte farklı üniversiteler de oyunlarıyla festivale katılıyor.

Festival kapsamında, bu yıl tiyatro sezonunda oldukça ilgi gören, Kent Oyuncuları tarafından sergilenen ’39 Basamak’ ile Oyun Atölyesi tarafından sahnelen ‘Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler’ adlı oyunlar seyircilerle buluşacak.

Festival boyunca, Muammer Yanmaz’ın ’40 Ayna’ adlı fotograf sergisi de tiyatroseverlerle Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde buluşacak.

Tüm tiyatroseverlere açık olan ‘Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde, izleyiciler oyunların yanı sıra, 16 Nisan’da 39 Basamak adlı oyunu sergileyen Kent Oyuncuları ve 22 Nisan ‘da Dot Tiyatrosu Kürklü Merkür Oyunu oyuncuları ile söyleşi yapma fırsatı bulacaklar.

23 Nisan Perşembe günü ise Sarıyer ilçesindeki ilköğretim okullarından gelecek öğrenciler Koç Üniversitesi’nin misafiri olacaklar. Öğrenciler, İzmir Bademli Köyü Tiyatrosu tarafından sergilenen “Hortumunu Sevmeyen Fil” adlı oyunu izleyerek, çeşitli sosyal faaliyetlere katılarak Koç Üniversitesi öğrencileriyle şenlik havasında bir gün geçirecekler.

‘Koç Oyuncuları’nın bu yılki festival etkinliğine Aygaz, Dominos Pizza, Gürsel Tur, Little Big, Pepsi Bottling, www.herkesetiyatro.com, Radyo D ve R-Drinqa içecekleri destek veriyor. Üniversite öğrencilerinin ve  dışarıdan katılımcılara açık olan 8. Tiyatro Günleri’nde profesyonel oyunlar dışında tüm gösterimler ücretsizdir. Tiyatro Festivaline katılım için rezervasyon gerekmektedir. Koç Üniversitesi’ne çeşitli merkezlerden ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır.

Koç Oyuncuları Hakkında

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Koç Oyuncuları, 1999 yılında kuruldu. Bugüne kadar birçok başarılı oyun ve organizasyona imza atan kulüp, Dario FO’dan Anton Çehov’a, Eugene Ionesco’dan William Shakespeare’e birçok yazarın oyunlarını başarıyla sergiledi. Koç Oyuncuları 2002 yılından bu yana, her bahar döneminde üniversitelerarası Sevgi Gönül Tiyatro Günlerini düzenliyor.

Koç Üniversitesi “Tiyatro Nefes” Hakkında

Koç Üniversitesi Tiyatro Nefes, Koç Oyuncuları Mezunları tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Topluluk bugüne kadar Athol Fugard’ın ‘Ada’, August Strindberg’in ‘Alacaklılar’ oyunlarını sahnelemiştir. Topluluk, mezuniyet sonrasında da Koç Oyuncuları üyelerinin tiyatroya devam edebilmesini ve bu doğrultuda her sene en az bir oyun çıkarılmasını hedefler. Ayrıca, Tiyatro Kulübü’ne çalışmalarında destek olmayı amaçlar.

Festival Programı

13 Nisan, Pazartesi
Saat: 18.30 – Açılış Kokteyli
Saat: 19.30
Oyun: Romeolar ve Julietler 
Koç Oyuncuları
Yazar: Shakespeare

14 Nisan, Salı
Saat : 15.00
Söyleşi : “Özgü Namal”
Saat: 19.00
Oyun: Lüküs Hayat
Bahçeşehir Üniversitesi
Oyuncuları
Yazar: Ekrem Reşit Rey

15 Nisan, Çarşamba
Saat: 14.00
Oyun: Ziyaretçi
Yazar: Tuncer Cücenoğlu
Saat: 19.00
Oyun: Ahududu- Galatasaray Üniversitesi Oyuncuları
Yazar: Joseph Otto Kesserling

16 Nisan, Perşembe
Saat: 17.00
Söyleşi: Kent Oyuncuları – “Hakan Gerçek, Okan Yalabık, Demet Evgar, Bülent Şakrak”
Saat: 20.00
Oyun: 39 Basamak – Profesyonel Oyun
Kent Oyuncuları
Yazar: John Buchan

17 Nisan, Cuma
Saat: 19.00
Oyun: Tanrı
Mimikomedi Tiyatrosu – Marmara Üniversitesi
Yazar: Woody ALLEN

20 Nisan, Pazartesi
Saat : 16.00
Söyleşi: “Kenan Işık”
Saat: 20.00
Oyun: Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler Profesyonel Oyun
Oyun Atölyesi
 
21 Nisan, Salı
Saat :17.00
Söyleşi: Ayça Bingöl
Saat: 19.00
Oyun: Amphitryon 2000
Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları
Yazar: Haldun DORMEN

22 Nisan, Çarşamba
Saat: 17.30
Söyleşi: DOT Tiyatrosu Oyuncuları-Serkan Altunorak,Riza Kocaoglu, Tugrul Tulek, Enis Arikan, Engin Altan Duzyatan, Veda Yurtsever İpek, Cemil Buyukdogreli, Cem Ozeren

Saat: 19.00
Oyun: Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları – İki Efendinin Uşağı
Yazar:  Carlo Goldoni

23 Nisan, Perşembe
Saat: 11.00
Oyun: Çocuk Oyunu
İzmir Bademler Köyü Tiyatrosu – Hortumunu Sevmeyen Fil

27 Nisan, Pazartesi
Saat: 20.00
Oyun: Profesyonel- Tiyatro Nefes, Koç Oyuncuları Mezunları
Yazar: Duşan Kovaçevic

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi