Festivale Sokak Finali

Tiyatro
Devlet Tiyatroları 11. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Fransız Generik Vapeur grubunun "Heyecanlı Yolculuk" (Bivouac) adlı sokak gösterisiyle sona erdi. Adana Alliance Française Kült...
EMOJİLE

Devlet Tiyatroları 11. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Fransız Generik Vapeur grubunun "Heyecanlı Yolculuk" (Bivouac) adlı sokak gösterisiyle sona erdi.

Adana Alliance Française Kültür Derneği, Sabancı Vakfı ve Ankara Fransız Kültür Merkezinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik, Adana Garı’nın ikinci katından iplerle sarkan Generik Vapeur üyelerinin gösterisiyle başladı.

Yüzlerini, kollarını ve bacaklarını maviye boyamış göstericiler, daha sonra taşıdıkları ve yuvarladıkları variller ve maytap gösterileri eşliğinde Atatürk Caddesi’nde yürüyüşe geçti.

Gösteri boyunca grupla çok sayıda vatandaş da yürüyerek, alkışlarla eşlik etti.

Bu sırada ekibin varilleri yuvarlamasıyla, önlerinde yer alan ve koşmaya başlayan kalabalık vatandaş topluluğu arasında kucağında küçük bir kız çocuğuyla bulunan kadın yere düşerek ezilme tehlikesi atlattı.
 
Yere düşen kadın, grup üyelerinin yardımıyla yerden kaldırıldı.
Gruptakiler daha sonra Atatürk Parkı’na geldi.

Gösteri, grup üyelerinin burada üst üste dizilmiş çok sayı da varili devirmesiyle sona erdi.

Bu arada, Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Ahenk Demir de yüzünü ve vücudunu boyayarak, grup üyeleriyle gösteriye katıldı.

Demir, bu yıl festivali halka ulaştırmak için açılış ve kapanışında sokak gösterileri gerçekleştirdiklerini belirterek, önümüzdeki yıllarda festivali daha çok sokağa taşımak ve halkla bütünleştirmek için çaba sarf edeceklerini belirtti.

Adana’da, 6 devlet tiyatrosu, 4 özel tiyatro, 6 yabancı grup ve 1 şehir tiyatrosu ekibinin toplam 18 oyunla sanatseverlerin karşısında olduğu festival, 28 Martta başlamıştı.

Festivalin açılışında, İspanyol "Comediant" grubu, Tarihi Taş Köprü üzerinde "Ateş Cinleri Gösterisi"ni sahnelemişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi