Ferhan Şensoy’a Üç Ödül!

Tiyatro
İsmet Küntay’ın eşi Nadide Küntay‘ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, ”Yılın En İyi Yapım”, ”En İyi Yönetmen” ve ”En İyi Erkek ...
EMOJİLE

İsmet Küntay’ın eşi Nadide Küntay‘ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, ”Yılın En İyi Yapım”, ”En İyi Yönetmen” ve ”En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri Ses 1885-Ortaoyuncular tiyatrosunun ”2019” oyunuyla Ferhan Şensoy’un oldu.

Ferhan Şensoy’a ödülleri, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu tarafından verildi.

”Yılın En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü ”Dinmeyen Alkışlar” oyunundaki ”Cahide Sonku” rolü ile Aslı Seçkin alırken, ”Yılın İsmet Küntay Tiyatro Özel Ödülü” Ursula K. Le Guin’in romanında uyarlanan ”Atuan Mezarları” adlı oyunla Oyuncular Tiyatro Grubu’nun oldu.

Gecede, ”Yılın İsmet Küntay Onur Ödülü” Mitos/Boyut Yayınları’nın kurucusu Yılmaz Öğüt’e, ”Yılın İsmet Küntay Seçici Kurul Özel Ödülü” ve ”En İyi Sahne Tasarımı” ödülü Kemal Gökhan Gürses’in yazdığı, Mustava Avkıran’ın yönettiği ‘‘Histanbul’‘ adlı oyuna, ”Yılın İsmet Küntay Özendirme Ödülü’‘ Aziz Nesin’in yazdığı, Türkan Aktoprak’ın yönettiği ‘‘Azizname” oyunuyla Macide Tanır Moda Sanat Tiyatrosu‘na, ”Yılın En İyi Oyun Yazarı Ödülü”, ”Dinmeyen Alkışlar” adlı oyunla Gülsün Siren Kınal’a verildi.

”Yılın En İyi Giysi Ödülü”nün ”Dinmeyen Alkışlar” oyunundaki giysi tasarımıyla Ayşen Aktengiz’ın olduğu gecede, ”Yılın En İyi Işık Ödülü””Saatleri Ayarlama Enstitüsü” adlı oyundaki ışık tasarımıyla Önder Arık, ”Yılın En İyi Müzik Ödülü””Aşhura(Aşure)” oyunundaki müzik düzenlemesi ile Cumhur Bakışkan aldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi