Felsefenin Doğuşu Tiyatroda

Tiyatro
Konfiçyüs‘ün felsefesi, ele aldığı konular bir tiyatro oyununda canlandırılarak ele alındı. Ayrıca konusu felesefe olan bir panel de düzenlendi. Panele Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaku...
EMOJİLE

Konfiçyüs‘ün felsefesi, ele aldığı konular bir tiyatro oyununda canlandırılarak ele alındı. Ayrıca konusu felesefe olan bir panel de düzenlendi.

Panele Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi Müdiresi Gülhayat Gündüz ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Ekren konuşmacı olarak katıldılar. Panelde konuşmacılar, felsefenin doğuşu ve tarihi hakkında öğrencilere bilgiler verdiler. Panelde ayrıca, Atatürk’ün felsefesi konusu da ele alındı. Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu, panelde okulların ve eğitimin felsefenin gelişimindeki önemine dikkat çekerek öğrencilere hitaben "Binalar, eğitimciler sizlerin düşünce olarak daha iyi bir seviyeye gelmeniz için hizmet veriyor. Önemli olan sizlerin gerçek birer birey olarak hayata bağlanmanızdır," dedi.

Gençleri yönlendirmek

Tayfun Şenel’in haberine göre, Bahçelievler Kocasinan Lisesi Müdiresi Gülhayat Gündüz ise Kocasinan Lisesi’nin 30 yıllık uzun bir tarihinin olduğunu belirtererek "Bu tarih süresince birçok öğrenciyi ağırladı. Ve okuldan mezun olan öğrenciler yüzde 90 gibi büyük bir başarıyla kendilerine önemli bir yol çizdiler. Bizim amacımız müdür yardımcıları ve öğretmenlerle birlikte gençleri daha iyi yönlendirmek," diye konuştu. Gösteride ayrıca Bahçelievler Kocasinan Lisesi müzik grubundan öğrenciler, izleyicilere gitar, keman ve saz dinletisi sundular. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme