Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde

Tiyatro
Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan’da başlayacak turneyle tiyatroya hiç gitmemiş seyirciye ulaşmak hedefleniyor. Tiyatro kültürünü yerleştirme ve seyirc...
EMOJİLE

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan’da başlayacak turneyle tiyatroya hiç gitmemiş seyirciye ulaşmak hedefleniyor.

Tiyatro kültürünü yerleştirme ve seyircilere alışkanlık kazandırmanın amaçlandığı turne boyunca Ödemiş, Burdur, Çankırı, Karabük ve Bartın tiyatroyla buluşturulacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımları, Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı ve Gürol Tonbul’un oyunlaştırıp yönettiği “Masallar, İnsanlar Bir De Türküler”, 1-5 Nisan tarihlerinde Ödemiş’te sahne alacak.

Samed Behrengi’nin yazdığı, İlknur Özdemir’in Türkçeye çevirdiği, Günay Ertekin’in oyunlaştırdığı ve Özer Tunca’nın yönettiği çocuk oyunu “Küçük Karabalık”, 3 Nisan’da Çankırı’da, 5 Nisan’da Karabük’te ve 6 Nisan’da Bartın’da perde açacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı, Şahin Örgel’in yazdığı ve Murat Bölük’ün yönettiği çocuk oyunu “Barış Çiçeği” ise 1 Nisan’da Bartın’da sanatseverleri selamlayacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi