Devlet Malatya’da Perde Dedi

Tiyatro
19 Aralık 2008 Cuma günü Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü K. Lemi Bilgin ve çok sayıda davetlinin katılımı ile düzenlenen tören sonrası “DELİ DUMRUL” adl...
EMOJİLE

19 Aralık 2008 Cuma günü Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü K. Lemi Bilgin ve çok sayıda davetlinin katılımı ile düzenlenen tören sonrası “DELİ DUMRUL” adlı oyunla açılan Malatya Devlet Tiyatrosu; Devlet Tiyatroları’nın sürekli turne sahnesi olarak hizmet verecek. 20 Aralık 2008 Cumartesi günü de Malatya’lı sanatseverlerle buluşan Trabzon Devlet Tiyatrosu yapımı “DELİ DUMRUL”u Güngör Dilmen yazdı, Yücel Erten yönetti.
 
Sahne ve salonu Devlet Tiyatroları tarafından yenilenen Malatya Devlet Tiyatrosu’nun salon ve sahne içindeki ışık köprüleri ile ses düzeneği son teknik özellikler taşıyor. 4. 19 metre sahne yüksekliği, 13 metre sahne içi yüksekliği, 8 metre sahne ağzı genişliği, 13 metre sahne derinliği ve 376 koltuğu ile Cuma, Cumartesi günleri Devlet Tiyatroları’nın 12 bölgeden farklı oyunlarını sahneleyeceği Malatya Devlet Tiyatrosu’nda, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “KANLI NİGAR” da Malatya’lı sanatseverler ile buluşacak.

26 ve 27 Aralık tarihlerinde temsil edilecek olan “KANLI NİGAR”, Sanat Kurumu’nun 2006-2007 Sezonu Tiyatro Ödüllerinden Övgüye Değer Erkek Oyuncu (Mehmet Ali Toklu) ve En İyi Giysi Tasarımı (Sevgi Türkay) ödüllerini kazandı.

Sadık Şendil’in yazdığı Kazım Akşar’ın yönettiği oyunun; dekor tasarımı Sertel Çetiner’e, giysi tasarımı Sevgi Türkay’a, ışık tasarımı Mehmet Yaşayan’a ait. Müzikleri Cem İdiz, koreografisi ise Yener Turan tarafından hazırlandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi