Bir Çocuğun Gözünden Çanakkale

Tiyatro
Sultanbeyli Belediyesi çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve onları tiyatro sanatı ile buluşturmak amacıyla her hafta birbirinden güzel tiyatro oyunlarını sunmaya devam ediyor...
EMOJİLE

Sultanbeyli Belediyesi çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve onları tiyatro sanatı ile buluşturmak amacıyla her hafta birbirinden güzel tiyatro oyunlarını sunmaya devam ediyor.

Sultanbeylili minikler bu hafta, Çanakkale Savaşları’nda Mehmetçik abilerine su taşıyan küçük kahraman “Saka Sami” oyununu izlediler.

Oyunda, küçük kahramanımız Saka Sami çocukluk hayallerini evinde bırakarak, Çanakkale Savaşları’nda Mehmetçik abilerine su taşıyarak cephede süren mücadeleye katkıda bulunur.

Yetim bir çocuk olan ve küçük yaşı dolayısıyla cepheye gönderilmek istenmeyen kahramanımız, Çanakkale’ye gidebilmek için annesini, dedesini ve komutanları zorla ikna eder.

Küçük yaşına rağmen cephede kahramanca savaşan Saka Sami, binlerce askerimizin şehit düştüğü bu destansı savaşın tam da ortasında kalır.

Bu küçük cengâveri savaş meydanından uzak tutmak isteyen komutanları, Sami’den cepheye su taşımasını isterler. Türk milletinin esarete razı gelmediği ve kendisinden sayıca kat kat üstün olan düşman kuvvetlerine karşı kahramanca direndiği bu savaşta, kahramanımız Saka Sami’nin cephedeki Mehmetçik abilerine su taşırken yaşadığı olaylar, bir çocuğun gözünden Çanakkale Destanını resmediyor.

Hüseyin Kurtça tarafından yazılan oyun, Sultanbeylili minik izleyicileri kimi zaman duygulandırırken kimi zaman da güldürdü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi