Alzheimer Hastalığı Tiyatro Oyunu Oldu

Tiyatro
Alzheimer hastasının ve ailesinin, hastalığın başladığı günden, ileri evreye ulaştığı sürece kadar yaşadıklarını anlatan Ali Poyrazoğlu’nun sahneye koyduğu “Alzheimer Sahnede” adlı t...
EMOJİLE

Alzheimer hastasının ve ailesinin, hastalığın başladığı günden, ileri evreye ulaştığı sürece kadar yaşadıklarını anlatan Ali Poyrazoğlu’nun sahneye koyduğu “Alzheimer Sahnede” adlı tiyatro oyunu, Türkiye Alzheimer Derneği Başkanı Murat Emre, Novartis Uzmanlık İlaçları Bölüm Direktörü Yalçın Çöl’ün de katıldığı basın toplantısıyla tanıtıldı.

İlk etapta Kenter Tiyatrosu’nda dört kez sahnelenecek oyun sponsor bulunursa Anadolu turuna çıkacak. Alzheimer hastalığıyla ilgili konuşan, Ali Poyrazoğlu “Hepimizin içinde yatan bomba gibi patlayacak bir hastalıktır. Ne zaman bu hastalıkla karşı karşıya kalacağını insanlar bilmiyor. Maalesef tedavisi daha kesin bulunmamış. Bütün anılarının gitmesi ve beyinin sıfırlanması ve çevresini güç durumda bırakan hastalığı tiyatro oyunu olarak sahnelemeyi düşündüm. Bu oyunun orta evresini, ilerdeki düzeyini anlatıyoruz. Ailenin yaşadıkları zorlukları ve nasıl tedavi yapılması gerektiğini anlatıyoruz. Çok acıklı ve çok ağlatacak bir oyun olacak” dedi.

GAZETE HABERTÜRK