Kayıp mumya 45 yıl sonra bulundu

Tarih
Brüksel Kraliyet Sanat ve Tarih Müzesinden incelenmek üzere alındıktan sonra kaybolan iki Mısır mumyasından biri, 45 yıl sonra bir müzayede evinde bulundu. Belçika medyasına göre, Brüksel polisi ̵...
EMOJİLE

Brüksel Kraliyet Sanat ve Tarih Müzesinden incelenmek üzere alındıktan sonra kaybolan iki Mısır mumyasından biri, 45 yıl sonra bir müzayede evinde bulundu.

Belçika medyasına göre, Brüksel polisi ‘kayıp mumyalar gizeminin’ çözümünde büyük bir aşama kaydetti. Brüksel Kraliyet Sanat ve Tarih Müzesi’nden 1970 yılında iki doktor tarafından incelenmek üzere alınan iki Mısır mumyası, iade edilmedi. Doktorların araştırması 1973’te yayımlandı. Mumyaların kayıp olduğu ise yapılan sayımda ortaya çıktı.

Müzenin şikayeti üzerine başlayan araştırmada polis, geçen hafta mumyalardan birinin bir müzayede evi tarafından satılmaya çalışıldığını tespit etti. Savcılık, doktorlardan birinin oğlu tarafından müzayede evine getirildiği belirlenen mumyaya el konulmasına karar verdi.

İsmi açıklanmayan doktorun oğlu sorguda sessiz kalırken, mumyanın 45 yıldır nerede tutulduğu ve diğerine ne olduğu ise hala bilinmiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme