‘İsrail devleti Beyoğlu’nda kuruldu’

Tarih
Bu hafta MİT operasyonu ve teşkilatın tarihine ilişkin şu ana kadar duyulmamış bilgileri paylaşan Diler, MİT-İsrail ilişkileri konuşulurken ilginç bir açıklamada bulundu. İsrail’in Beyoğlu&...
EMOJİLE

Bu hafta MİT operasyonu ve teşkilatın tarihine ilişkin şu ana kadar duyulmamış bilgileri paylaşan Diler, MİT-İsrail ilişkileri konuşulurken ilginç bir açıklamada bulundu. İsrail’in Beyoğlu’nda kurulduğunu belirten Diler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arap coğrafyası içine 1948’de İngilizler tarafından bir devlet oturtuluyor. İsrail’i kuranlar İngilizlerdir. Bu devletin yaşaması için bir aorta, bir nefes borusuna ihtiyaç vardı. Bizden saklanan bu. İsrail’in kuruluş yeri de Beyoğlu’ndaki Mısır Apartmanı’dır. Oraya kurulan devletin yaşaması için bir bakıcıya ihtiyaç var. Biz yıllarca farkında olmadan taşıyıcı annelik yaptık. Biz bunu ne düşman olarak gördük ne de tehdit olarak algıladık. Şimdi devlet devlet gibi olmaya başladığı için nasıl İngiliz, Alman, Çinli, Amerikalı, Fransız  kendi devletini koruyor, Türkler de maalesef 150-160 yıl sonra geri döndüler. Sıkıntının sebebi bu.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme