İskilipli Atıf Hoca’nın ölümünün 88’inci yıldönümü

Tarih
İskilip Belediyesi ve İskilipli Atıf Hoca’nın akrabaları tarafından İskilip Ulucami’de öğle namazından önce okutulan mevlid-i şerife, Kaymakam Şuayip Gürsoy ile Atıf Hoca’nın ak...
EMOJİLE

İskilip Belediyesi ve İskilipli Atıf Hoca’nın akrabaları tarafından İskilip Ulucami’de öğle namazından önce okutulan mevlid-i şerife, Kaymakam Şuayip Gürsoy ile Atıf Hoca’nın akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İSKİLİKPLİ ATIF HOCA KİMDİR? 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan mevlid-i şerifte, Atıf Hoca için dua edildi. Mevlit programına katılanlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edildi.

Mevlid-i şerife babasıyla katılan İskilipli Atıf Hoca’nın torunu Ahmet Faruk İmal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ölümünün 88’inci yıl dönümü nedeniyle okutulan mevlid-i şerif ile Atıf Hoca’yı andıklarını belirterek, programa katılan herkese teşekkür etti.

Atıf Hoca’yı anmak için sade bir tören yaptıklarını belirten İmal, “Atıf Hocamızın ölüm yıl dönümünde sade bir tören yapmak istedik. Ruhu şad olsun diye mevlit okuttuk. Yeğenleri ve akrabaları gelerek dua etti. İskilip halkı, başta belediye başkanımız olmak üzere herkes onun hatırasına sahip çıktı. Bu bizleri çok mutlu etmiştir. Bütün yetkililere teşekkür ederim” diye konuştu.

Cami çıkışında taziyeleri kabul eden İmal ve akrabaları, daha sonra Gülbaba Mezarlığı’ndaki Atıf Hoca’nın anıt mezarına giderek burada dua etti.  

İSKİLİKPLİ ATIF HOCA KİMDİR? 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme