Çizgi Filmler ve Gerçekler

Diziler
  İkiz kulelerin yıkılması, Suriye krizi, Trump’ın başkan olması, Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi açılışı ve şimdi de Kobe Bryant! Planların hepsi bir bir gerçekleşiyor.Dış haber...
EMOJİLE

 

İkiz kulelerin yıkılması, Suriye krizi, Trump’ın başkan olması, Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi açılışı ve şimdi de Kobe Bryant! Planların hepsi bir bir gerçekleşiyor.Dış haberler editörümüz Sena Gece derledi…

11 Eylül 2001’de gerçekleşen İkiz Kuleler saldırısının beş ay önce Johny Bravo çizgi filminde yayınlanmış olduğu bilinmektedir.

2016 ABD seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan Donald Trump, seçimleri kazanmış ve ABD’nin 45. Başkanı olmuştu. 2015’te başkanlık kampanyası olarak yaptığı konuşmasındaki kare, 2000 yılındaki “The Simpsons” çizgi filminin bir bölümünde karşımıza çıkıyor.

The Simpsons dizisinin senaristi Dan Greaney’in deyimiyle “tahmin” olan bu görüntüler yalnızca ABD ile de sınırlı kalmıyor. 2017’de Mısır devlet başkanı Sisi, Suudi Arabistan kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ve ABD başkanı Trump’ın Riyad’da gerçekleşen Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi açılışında verdikleri poz da The Simpsons’ın 2003 yılındaki bir bölümünde açıkça gösterilmişti.

 

26 Ocak Pazar günü Kobe Bryant’ın ölümüyle gündeme gelen The Legends of Chamberlain Heights adlı çizgi filmin Kobe Bryant ölüm sahnesi bir kez daha hayrete düşürdü.

Günümüzdeki yayılan birçok salgın hastalığın,teknolojik gelişmelerin ve daha birçok gelişmenin de bu çizgi filmlerde önceden geçmiş olduğunu görebilirsiniz.

İsimleri farklı, menşei aynı, eski tarihlerde çekilmiş bu tarz çizgi filmlerin gün geçtikçe gerçek olması bir tesadüf müdür?

Sena Gece

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme