‘Yolcu Minibüslerinde Kitap’ Devri!

Kitap
Düzce ile Yığılca ilçesi arasında çalışan yolcu minibüslerinde müzik dinlemek yerine kitap okunmasını teşvik eden Kaymakam Nuri Gezici, minibüsleri kitapla doldurdu. Kaymakam Gezici’nin öncülük ...
EMOJİLE

Düzce ile Yığılca ilçesi arasında çalışan yolcu minibüslerinde müzik dinlemek yerine kitap okunmasını teşvik eden Kaymakam Nuri Gezici, minibüsleri kitapla doldurdu.

Kaymakam Gezici’nin öncülük ettiği ”Yığılca Okuyor” projesi kapsamında Düzce-Yığılca hattında çalışan minibüslerde seyahat eden yolcular, yol boyunca her koltuğa bırakılan değişik türdeki kitapları okuyor. Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amaçlanan projeden, yolcular da, şoförler de memnun olduklarını dile getiriyor.

Kaymakam Gezici AA Muhabirine yaptığı açıklamada, Düzce’nin merkezi ile Yığılca ilçesi arasındaki 38 kilometrelik yolun yaklaşık 1 saatte alındığını söyledi.

Kent merkezine her gün yüzlerce yolcunun gidip geldiğini ifade eden Gezici, gidiş dönüş zamanı hesaplandığında yolda geçen 2 saati iyi bir şekilde değerlendirmek için böyle bir proje geliştirdiklerini anlattı.

Projenin, vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü dile getiren Gezici, ”Yolcular, uygulamadan çok memnun. Hatta aynı kitabı okumak için aynı koltuğu seçip yarıda kalan kitaplarını bitirmeye çalışıyorlar. Yığılca seferini yapan minibüslerde yolcular artık müzik dinlemek yerine kitap okuyor. Müzik yayınını yasaklamadık. Herhangi bir zorlama yapmak istemedik, ama yolcular zaten kitap okudukları için müzik dinlemek istemiyorlar” diye konuştu.

Önceleri, yolcuların kendi aralarındaki konuşmalardan rahatsız oldukları için müzik dinlediklerini, ancak şimdi buna gerek kalmadığını belirten şoförler de, yolculukların artık daha huzurlu geçtiğini söyledi.

Yolcular ise Kaymakam Gezici’ye hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür ederek, bu tarz çalışmaların devamının beklediklerini ifade etti.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme