Yeşilay Kültür Dergisi Yine Dopdolu

Kitap
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Alkol önemli bir sağlık sorunu olarak karşımızda durmaktadır. Vücudumuzda hiçbir organ yok ki Alkol kullanımından etkilenmesin, Karaciğer, Beyin ve Kalp bu organların ...
EMOJİLE

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Alkol önemli bir sağlık sorunu olarak karşımızda durmaktadır. Vücudumuzda hiçbir organ yok ki Alkol kullanımından etkilenmesin, Karaciğer, Beyin ve Kalp bu organların başında gelmektedir.

20 yıl boyunca günde 50 ml. gibi çok az alkol almanın Karaciğer sirozuna yol açmasının kaçınılmaz olduğu gösterilmiştir.

Bilindiği üzere dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kalp Hastalıklarından ölüm birinci sırayı teşkil etmektedir. Alkol’ün de sebep olduğu kandaki yüksek kolestrol ve dolayısıyla ateroskleroz dediğimiz damar sertliği, Koroner Kalp hastalığı  oluşumunun en önemli sebebidir.

Cinayetlerin %85’inin, boşanmaların %80’inin ve Trafik kazalarının ise %70’nin sebebinin alkol olmasıda  konun sosyal ve insani boyutunu göstermektedir.

Yeşilay Aylık Sağlık, Eğitim ve Kültür Dergisi 930. Sayısında, Alkol ile ilgili Psikologlar ile yapılan röportajlar, Sağlık ve hukuk makaleleri , çeviriler bulunmaktadır.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa geçekleştirmiş olduğu 26 Haziran 2011 Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Haftasında 23-26 Haziran tarihleri arasında Taksim’de açılan etkinlik çadırına gösterilen yoğun ilginin detayları da yer almakta, genel olarak Yeşilay ve şubelerinin yaptığı faaliyetlerin yer verdiğimiz sayımızda, kültür-tanıtım ve diğer bölümlerde zengin içeriklerle dolu.

Bu sayıyı kaçırmamakta fayda var…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme