Yeni çıkan kitaplar: Küçük Prens

Kitap
Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı bu eser yirmi yedi bölümden oluşuyor. New York’ta bir otel odasında yazılan bu kitap ‘Yüzyılın yüz kitabı’ arasına girmeyi başarıyor. Ayrıca son ...
EMOJİLE

Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı bu eser yirmi yedi bölümden oluşuyor. New York’ta bir otel odasında yazılan bu kitap ‘Yüzyılın yüz kitabı’ arasına girmeyi başarıyor. Ayrıca son dönemlerde sinemaya uyarlanan animasyon filmi, her yaş grubu tarafından ilgi görmeye devam ediyor. ‘Bütün yetişkinler bir zamanlar çocuktu ama sadece çok azı bunu hatırlar’ diyen Küçük Prens, çocuklara nasıl yetişkin oluru anlatmakla kalmıyor, yetişkinlere de “iyi” yetişkin olmak gerektiğini hatırlatıyor. Basit bir çocuk kitabı gibi görünen bu kitap aslında yazarın modern topluma eleştirisini ifade ettiği bir kitap olarak değerlendiriliyor.

Eser, uçağı bozulan pilotun çölde Küçük prens ile karşılaşmasıyla başlıyor. Yurdundan ayrılıp gezegenleri gezen Küçük Prens’in başından geçenleri anlatmasıyla devam ediyor. Masallar birbirinden güzel ve özgün anlatılıyor. Kitapta, kahramanlar görsellerle cıvıl cıvıl kurgulanıyor. Değerler eğitimi konuları masalların içine serpiştiriliyor, çocuklar şeker tadındaki bu masalları okurken hem eğleniyor hem de güzel davranışlar kazanıyorlar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme