Yeni çıkan kitaplar: Ferec, Varlığın Ateşi

Kitap
Hüseyin Tunç’un yeni kitabı “Ferec, Varlığın Ateşi” yayınlandı. Roman türündeki yeni kitabıyla edebiyat dünyasına üçüncü eserini armağan eden Tunç, Ferec ile bir yandan güncel gelişmeleri sorgularken,...
EMOJİLE

Hüseyin Tunç’un yeni kitabı “Ferec, Varlığın Ateşi” yayınlandı. Roman türündeki yeni kitabıyla edebiyat dünyasına üçüncü eserini armağan eden Tunç, Ferec ile bir yandan güncel gelişmeleri sorgularken, okuyucuyu da bu sorgulama sürecine dahil ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan “Biz Aslında Neyiz?” ve “Kayıp Renk” kitapları büyük beğeniyle karşılanan Tunç, Profil Yayıncılık’tan çıkan yeni kitabıyla ilgili şu değerlendirmede bulunuyor: “Ferec kelimesi, Arapça kökenli bir kelime. Tasa ve kederden kurtularak sonrasında kazanılan zafer anlamına geliyor. Beni bu kitabı yazmaya iten en önemli unsur, keder ve zafer arasında geçen hayatı, her insanın farklı tepkilerle karşılaması oldu. Bugüne kadar edindiğim bilgiler ve deneyimlerin yanı sıra en önemlisi yaptığım gözlemler bu kitabı yazarken en büyük yardımcım oldu.”

“Birçok soruya bu kitapla cevap bulabileceksiniz”

YeniTunç, roman türünde yazdığı kitabıyla, güncelliğini yitirmemiş olayları felsefi ve psikolojik tartışmalar ekseninde ele alıyor. Yaklaşık 20 yıldır Albaraka’da çeşitli görevlerde hizmet veren Hüseyin Tunç, “Ferec’i okuduğunuzda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Zihninizde dönüp duran kişisel ve toplumsal birçok soruya roman kahramanı Selim ile aynı anda cevap bulacaksınız. Romanın sonuna ulaştığınızda belki siz de Dede Korkut ile karşılaşmayı dileyeceksiniz” açıklamasını yapıyor.

Hüseyin Tunç Kimdir?

Hüseyin Tunç, 1968 yılında Kastamonu’da dünyaya geldi. Karabük Endüstri Meslek Lisesi’ni ve İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni dönem birincisi olarak bitirdi. Bankacılık mesleğine 1989 yılında Töbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başladı ve aynı bankada 1992 yılına kadar çalıştı.

1992-1995 yılları arasında T. Halk Bankası Kastamonu Şubesi’nde görev yaptı. 1995 yılı Şubat ayında Albaraka Türk Katılım Bankası’na geçti. Albaraka’da Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Birim Müdür Yardımcılığı, Adapazarı ve Bakırköy Şube Müdürlükleri, Genel Müdürlükte Bankacılık Hizmetleri Yönetmenliği, Kalite Yönetim Sistemi Temsilciliği ve Kurumsal Bankacılık Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Halen bu bankanın Kredi Yönetimi ve İzleme Kıdemli Müdürü olarak görev yapmakta. SMMM sertifikasına sahip ve İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyesi olan Hüseyin Tunç İngilizce bilmektedir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme