Yaşar Kemal Hatıra Ormanı

Kitap
İdefix Direktörü Bora Ekmekçi, doğal ortamın korunduğu yaşanılabilir bir dünya için çok okuyan bireylere ihtiyaç olduğunu, daha çok kitap için de ağaca gerek duyulduğunu vurguladı. Ortalama büyüklükte...
EMOJİLE

İdefix Direktörü Bora Ekmekçi, doğal ortamın korunduğu yaşanılabilir bir dünya için çok okuyan bireylere ihtiyaç olduğunu, daha çok kitap için de ağaca gerek duyulduğunu vurguladı.

Ortalama büyüklükteki her 200 kitap için bir yetişkin çam ağacının kesildiğini belirten Ekmekçi, İdefix’in, TEMA Vakfı ile ”satılan her 15 kitaba karşılık 1 ağaç dikecek şekilde” bir proje başlattığını ifade ederek, proje kapsamında oluşturulacak ormanların Türkiye’nin önemli yazarlarına adanacağını kaydetti.

Ekmekçi, ilk yıl oluşturulacak ormanın Yaşar Kemal’e adanacağını dile getirerek, şu bilgileri verdi:

”Proje çerçevesinde gelecek yıldan itibaren her yıl başka bir Türk yazarın adına orman dikilmesi planlanıyor ve her yıl ormana adı verilecek olan yazarımız, okurlarımız tarafından belirlenecek. Bugün başlatılan proje ile bu tarihten itibaren www.idefix.com adresinden verilecek her 200 liralık kitap siparişi ile Yaşar Kemal Hatıra Ormanı’na bir fidan dikilecek. Dileyenler Yaşar Kemal Hatıra Ormanı için doğrudan TEMA’ya bağış da yapabilecek. Üyelerimizin kitap siparişlerinden elde edeceğimiz gelirin bir kısmını bu projeye aktaracağız. Üyelerimizin TEMA sertifikalarını da siparişleriyle birlikte kendilerine ileteceğiz.”
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi