Vicdan Uyandıran İman Dolu 4 Roman

Kitap
Hayatını kaleme aldığı “Kendimi Anlatayım Dedim – Hayy’dan Geldim Hû’ya Gidiyorum” adlı eserinde, "Gün gelecek, üzerimize atılan üç beş kürek topraktan başka b...
EMOJİLE

Hayatını kaleme aldığı “Kendimi Anlatayım Dedim – Hayy’dan Geldim Hû’ya Gidiyorum” adlı eserinde, "Gün gelecek, üzerimize atılan üç beş kürek topraktan başka bu dünyada yaşadığımıza delalet eden bir şey kalmayacak. Ya da yazdıklarımızdan memnun olan bir kısım insanlar “Allah razı olsun,” diyecek ve bir Fatiha gönderecekler" diyen ilahiyatçı Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı, İslam tarihi konulu çok araştırma, derleme ve tercümeye imza atan, 50’ye yakın kitap ve 100’lerce makale yazmış oldukça önemli bir bilim adamı.

Birçok eseri yabancı dile de çevrilen Prof. Kazancı, tarihçi ve mutasavvıf kimlikleriyle elde ettiği birikimlerden 4 önemli roman kurgulamayı başardı. İnsanların vicdanlarına seslenen ve iman gücüne vurgu yapan romanlar, dini yayınlar konusunda güvenilir referans olmayı başaran Ensar Yayın Grubu tarafından yayınlandı.

Yayınevinin kitapların tanıtımı için kulllandığı takdim yazıları, eserlerin içeriği hakkında ön bilgi için oldukça yeterdi.

Bakın Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı, esas itibariyle herkesin okumasında fayda bulacağı eserlerinde özellikle hangi kitleye sesleniyor:

Kaynana Münevver Hanım:

Bu kitap,

kaynana derdini önce kendi çeken,

sonra da onu belki daha fazlasıyla gelinine çektirmeye azmeden kaynanalara bir insaf gelir düşüncesiyle yazılmıştır.

Daha kendi evinde iken, kaynanasını bir düşman gibi kabul eden,

onunla mücadele için hazırlanan,

büyüğe hürmet hissinden mahrum gelinlere bir utanma duygusu aşılar diye kaleme alınmıştır.

Üvey Anne

Bu kitap,

aynı çatı altında beraber yaşadığı üvey çocuğuyla zulümden başka alakası olmayan üvey annelere bir merhamet hissi gelir ümidiyle yazılmıştır.

Kitabı okuyan üvey anneler arasında öksüzlerini kendi yavrusu gibi bağrına basabilecek fazilette hanımlar çıkarsa maksat hasıl olacaktır.

Kanaatimiz şudur ki; bir tane iyi üvey annenin değeri on tane annenin değerinden daha az değildir.

Her kadın bir anne olabilir fakat,

her kadın iyi bir üvey anne olamaz…

Bir Vicdan Uyanıyor

Kuru toprağa hayat verip oradan güller, sümbüller fışkırtan yüce Allah’ın rahmeti, nice ölü kalplere hayat vermiştir, nicelerine verecektir.

Sonsuz kereminin bir neticesi olarak bu kitabımızı bir tek ferdin uyanışına sebep kılarsa maksat hâsıl olmuş, mükafat elde edilmiş demektir.

Bundan ayrı ve başka bir iddianın sahibi olmadığımızı beyan ederek kitabımızı açıyor, samimiyetle okuyan dostlarımıza doğru yolda başarılar diliyoruz.

Fırtına Böyle Dindi

Yalnız Hakka kul,

kula sadece Hak için hizmet davasında olan büyük insan!..

İnsanlık haysiyetini maddi servetin üstünde tutan…

Vicdan ve kanaatin çizdiği hudutlar içinde alın teri dökerek kazanmaya gönül veren…

Hakka ve adalete saygılı olmadıkça huzur bulamayan şerefli insan!

Bu kitap senin için yazılmıştır!..

 
Haber7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme