Vefa Dergisi

2014 yılının Ağustos ayında edebiyat-sanat seçkisi olarak yayın hayatına başlayan Vefa Dergisi,  istikrarlı çizgisindeki yayın hayatına devam ediyor. Rumeysa Nur’un genel yayın yönetmenliğinde, Sezai Karakoç’un “Bir değer ortaya koymak kendini yaşamaktır.” Sözünü kendine rehber edinerek yola çıkan dergi, vefakar yazar kadrosuyla kaliteli yazıları bize ulaştırıyor. 

Derginin yayın editörlüğünü Fatih Muhammed Çakmak yürütürken; Hidayet Zahid, Nisa Müezzinoğlu, Şüheda Gürbüz, Kübra Yavuz, Merve Parlat, Emine Yener ve Kübra Elçuk’tan oluşan demirbaş ekibin mutfağında hazırlanan dergi başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 30’a yakın ilde raflarda yerini almaktadır. 

Vefa

Vefa Dergisi, edebiyat dünyasının bir zamanlar görkemli ışıkları altında parlayan fakat değişen zaman ve değer algısına bağlı olarak günümüzde gençlerimizce unutulan şair, yazar, fikir ve sanat adamlarını sayfalarına taşıyarak geçmişle gelecek arasında bir köprü olmayı kendine görev edinmiştir. Bu bağlamda şimdiye kadar sayfalarına Rasim Özdenören’i, Bahaeddin ve Abdurrahim Karakoç kardeşleri, Ömer Lütfi Mete’yi, Fethi Gemuhluoğlu’nu ve Mahmud Derviş’i konuk ederek her sayısıyla özel sayı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Vefa Dergisi; vefa değerini, modernitenin dayattığı hızlı yaşamanın ve unutmanın karşısına diken vefakârlarla kültürel sömürünün önüne geçme derdindedir.  Bu çerçevede kurulan Vefa Gençlik Hareketi de unutmayan, unutturmayan vefakârları bünyesinde toplayan bir hareket olarak kendini tanıtmaktadır. İki ayda bir düzenlenen şiir günleri, Vefa Gençlik Hareketi’nin en çarpıcı faaliyetlerinden biridir.  Vefa Dergisi’ne derginin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.