Türk Halkı Kitabı Seviyor!

Kitap
Hazırlayan: Muhammed Akaydın Başlıkta da dediğim gibi Türk halkı gerçekten kitabı seviyor. Okumayı seviyor mu bilmiyorum ama kitabı, kitapları sevdiğine eminim. Bugüne kadar birçok kitap fuarı gördüm ...
EMOJİLE

Hazırlayan: Muhammed Akaydın

Başlıkta da dediğim gibi Türk halkı gerçekten kitabı seviyor. Okumayı seviyor mu bilmiyorum ama kitabı, kitapları sevdiğine eminim. Bugüne kadar birçok kitap fuarı gördüm ve hepsinde de inanılmaz kalabalıklar gördüm. Demek ki Türk halkı kitabı seviyor, kitap almayı seviyor ama dediğim gibi okuyor mu bilmiyorum.

 

TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) Türkiye’de gelenekselleştirdiği kitap fuarının bu sene 28.’sini düzenliyor. 31 Ekim’de başlayan fuar 8 Kasım’da bitecek. O yüzden acele edin derim ben size. TÜYAP her sene bir şahsı onur yazarı ilan ediyor. Bu seneki onur yazarı ise Cevat ÇAPAN. 1933 yılında doğan yazar Robert Koleji ve Cambridge Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünde tamamladı. Şair, eleştirmen ve çevirmen olarak yazı hayatına devam ediyor.

 

Şimdi gelelim fuar izlenimlerine… Fuara katılım bütün olumsuz koşullara rağmen yüksekti. En büyük olumsuz koşul tabi ki fuar merkezinin şehre çok uzak olması. Yayınevlerine göre bunun avantajı ve dezavantajları var. Dezavantajlarının daha fazla olduğuna eminim. Tamam, okumak isteyen her şekilde gelir de, gideyim mi gitmeyeyim mi diyenler için de bir o kadar zor karar. Şehre gerçekten uzak. Saatlerce yol gidiyorsunuz. Evet, TÜYAP, Taksim’den ücretsiz servis kaldırıyor ama yetersiz. Yarım saatte bir kalkan otobüslerde uzun kuyruklar oluşuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme