Tam Gün Okullara Beslenme Modeli

Kitap
Bakanlığın internet sitesinde de yer alan menü modelleri, yemek hizmeti verilen okullarda uygulanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı‘na gönderildi. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Mü...
EMOJİLE

Bakanlığın internet sitesinde de yer alan menü modelleri, yemek hizmeti verilen okullarda uygulanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı, ”www.beslenme.saglik.gov.tr”  adresindeki internet sitesinde yer alan açıklamada, tam gün okullara yönelik geliştirilen menü modelleri ve örnek öğle yemeği listeleri hakkında bilgi verildi.

Menü modellerinin, yemek hizmeti verilen okullarda uygulanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildiği belirtiliyor.

Menünün içeriğinde neler olması gerektiği, okul beslenme programlarında uygulanan menülerin enerji ve besin ögelerinin neler olması, Türkiye için önerilen günlük enerji ve besin ögeleri güvenilir alım düzeyleri ile menülerin denetimi hakkında detaylı bilginin yer aldığı açıklamada, güz ve bahar dönemine ilişkin menü örneklerine yer veriliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme