Suriyeli alim Cevdet Said’in yeni kitabı çıktı

Kitap
“Düşüncede Yenilenme”, Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşilerden oluşan bir kitap. Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşiler onun fikri incelikleri, başlangıçları ve tartışm...
EMOJİLE

“Düşüncede Yenilenme”, Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşilerden oluşan bir kitap.

Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşiler onun fikri incelikleri, başlangıçları ve tartışmaya açık yönleriyle entelektüel bir bileşen olarak okurun karşısına çıkıyor.  Bu haliyle söyleşiler Said’in her şeyden önce onun entelektüel yolculuğunu anlamayı mümkün kılan birer işaret taşı olarak öne çıkıyor.

“Düşüncede Yenilenme”, çeşitli kaynaklardan toplanarak bir araya getirilen söyleşilerden oluşmakta ve bu söyleşileri dört temel izlek çerçevelendirmekte: 
Cevdet Said’in “Düşünce dünyasıyla tanışma”, “kavramlar”, “Müslüman dünyanın kronik sorunları “ve “aktüel siyasi gelişmeler”.

/

Söyleşiler boyunca, bütün bu izlekler birbirlerine karışmakta ve anlamlı bir bütün oluşturmakta.  Yine de her söyleşi, söyleşiyi yapanın öncelik verdiği konularla bağlantılı olarak benzersiz, kendine özgü havasını oluşturmakta, okur burada bakış açılarına ve kişisel kabullere ilişkin son son derece büyük bir eleştirelliğin dile geldiğini gözlemleyebilmektedir. Bu arada herkesin paylaştığı belli bir anlayışı ortaya koyan görüşler de dikkatini çekecektir.

Bu derleme aynı zamanda bir bütün olarak, günümüz Müslümanlarının düşünce dünyasını belli başlı tartışma konularına da ışık tutacaktır.

Düşüncede Yenilenme, Cevdet Said, 253 Sayfa, 12,00 TL, PINAR YAYINLARI

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme