Özgür Açılımdan 3. Yıllık: “Mesel”

Kitap
Özgür Açılım Platformunun son bir yıl içinde yaptığı faaliyetlerin yer aldığı yıllık sonunda çıktı. "Özgürlük İçin Adalet" sözünü düstur edinen platform "Mesel" adını verdiği 258 s...
EMOJİLE

Özgür Açılım Platformunun son bir yıl içinde yaptığı faaliyetlerin yer aldığı yıllık sonunda çıktı. "Özgürlük İçin Adalet" sözünü düstur edinen platform "Mesel" adını verdiği 258 sayfalık dergi formundaki yıllıkla yine müslüman gençlerin el kitabı olacak.

Derginin içerisinde "İbadetten İhanete Vicdani Ret" isimli bir araştırma dosyası bulunuyor. Derginin soruşturma kısmında ise "Nasıl bir Müslüman gençlik hayal ediyorsunuz?" sorusuna cevap aranıyor. Türkiye’deki evsizlerin durumunu anlatan ve onlara destek olmak adına sık sık eylemler düzenleyen grup, bu konuda geniş bir araştırma dosyasına imza atmış.

"Mesel" ismiyle müsemma bir dergi. İçindeki araştırmalar, röportajlar öyle hızlı tüketilecek türden değil. Herkesin kitaplığında bulunması gereken, popülariteden uzak ve net duruşu ile diğer fast food yayınlardan hızlıca ayrılan bir dergi Mesel.

"Mesel"in içindekiler bunlarda da sınırlı değil… Dergide kimler yok ki? Hilal Kaplan, Abdulaziz Bayındır, Cihan Aktaş, Abdurrajman Arslan, Abdurrahman Dilipak, Ahmet Varol, Ali Ünal, Merve Kavakçı, Sibel Eraslan, Yıldız Ramazanoğlu, Senai Demirci, Nereddin Şirin, Ramazan Kayan, Ümit Aktaş, Muharrem Balcı, Ahmet Mercan, Süleyman Gündüz ve daha pek çok isim "Mesel’de okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Tuba OLĞAÇ – On5yirmi5.com