Kaynak Yayınlarına ABD’den Ödül

Kitap
Amerika’nın en seçkin kitap ödüllerinden biri olan The National Best Books Awards‘ın (NBBA-En İyi Amerikan Ulusal Kitap Ödülü) 2009 yılı sahipleri belli oldu. Kaynak Kültür Yayın GrubuR...
EMOJİLE

Amerika’nın en seçkin kitap ödüllerinden biri olan The National Best Books Awards‘ın (NBBA-En İyi Amerikan Ulusal Kitap Ödülü) 2009 yılı sahipleri belli oldu.

Kaynak Kültür Yayın Grubu‘na bağlı olarak Amerika’da faaliyet gösteren Tughra Books, farklı alanlarda iki birincilik aldı. Toplam 140 kategoride 500’ün üzerinde finalistin arasından Meryem Kabeer Faye tarafından kaleme alınan Journey Through Ten Thousand Veils (Onbin Perde Arasında Seyahat) ‘maneviyat’ dalında, Lynne Emily Özgür‘ün yazdığı ve illüstrasyonları İsmail Abay tarafından yapılan Darryl and the Mountain (Daril ve Dağ) ise ‘resimli çocuk kitapları’ dalında 2009 Amerikan Ulusal En İyi Kitap Ödülü’nün sahibi oldu. The National Best Books Awards, Los Angeles’ta bulunan, Amerika’nın önde gelen online dergisi ve kitap eleştiri sitesi USABookNews.com tarafından bu yıl 7. kez veriliyor.

‘Onbin Perde Arasında Seyahat’, Hollywood’da Yahudi bir ailenin kızı olarak büyüyen ve Afganistan ziyareti sırasında İslamiyet’le tanışan Meryem Kabeer Faye’nin hac hatıralarını anlatıyor. Daril ve Dağ ise Risale-i Nur külliyatından seçilen öğretici hikâyelerden oluşuyor. Kaynak Kültür Yayın Grubu Yurtdışı Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Tungaç, yarışmada iki ayrı alanda birincilik aldıkları için çok mutlu olduklarını söylüyor ve "Uluslararası yayıncılık alanında Türk yayıncılığının başarılarının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Uluslararası Kitap Ödülleri (IBA 2010) organizasyonuna da başvurduk. Buradan da güzel haberler bekliyoruz." diyor.

Kaynak Kültür Yayın Grubu, önceki yıllarda da ‘Mukaddes Emanetler’ adlı kitapla 2005 SAPPI ödülüne, Ottoman Woman (Osmanlı’da Kadın) ile 2006 Benjamin Franklin Ödülü‘ne ve From Stage to the Prayer Mat (Sahneden Secdeye) ile 2009 New York Kitap Fuarı Maneviyat Ödülü‘ne layık görülmüştü. NBBA 2009’da dereceye giren kitaplar altı ay boyunca usabooksnew.com adresinde sergilenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme