Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun açıldı

Kitap
Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun, 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü, Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Y...
EMOJİLE

Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun, 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü, Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih Zeki Murzioğlu, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Kültür ve Tanıtma Eski Bakanı Sayın Altan Öymen, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Metin Celal, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu’nun katılımlarıyla TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde saat 12.00’de düzenlenen törenle açıldı.

Karadeniz bölgesinin ilk kitap fuarı; 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 50 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazarı konuk edecek. 18 – 24 Mayıs 2015 tarihleri arasında fuarda Ayşe Kulin, Can Dündar, Mustafa Armağan, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Senai Demirci, Yekta Kopan, Yavuz Bahadıroğlu, Enver Aysever, Deniz Kavukçuoğlu, İlker Başbuğ, Vehbi Vakkasoğlu, Nedim Şener, Ataol Behramoğlu, Behiç Ak, Yunus Emre Özsaray, Ahmet Telli, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Aret Vartanyan, Kahraman Tazeoğlu ve pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

Melih Cevdet Anday 100 Yaşında

Edebiyatımızın değerli ismi Melih Cevdet Anday, doğumunun 100. yılında fuarda düzenlenecek etkinliklerle anılacak. Garip akımı öncülerinden şair, denemeci ve oyun yazarı Anday’ın yaşamı ve eserleri TÜYAP ve Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından düzenlenecek panel ve söyleşilerde ele alınacak.

Yayınlama Özgürlüğü Yolunda

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP’ın ev sahipliğinde Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen Yayınlama Özgürlüğü Yolunda paneli, 19 Mayıs 2015 Salı günü gazeteci Nedim Şener ve Sibel Oral, şair Mustafa Köz ve yayıncı Fahri Aral’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Ücretsiz Servisler ve Fuar Ziyaret Saatleri

Girişin ücretsiz olduğu fuarımıza, Cumhuriyet Meydanı’ndan yedi gün boyunca ücretsiz servisler kaldırılacaktır. Servis saatlerimiz ve fuar hakkında detaylı bilgi için: www.karadenizkitapfuarisamsun.com

Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun, 18-23 Mayıs 2015 tarihlerinde 10.00-20.30, kapanış günü olan 24 Mayıs 2015 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme