Kabartma Tozu, Yüzeyleri Çizmeden Temizler!

Kitap
Hem mutfakta hem banyoda işe yarıyormuş meğer, yıllardır nasıl da kandırıldık kim bilir! Lavaboya ayrı, fırına ayrı, inatçı lekelere farklı, hepsine değişik temizlik ürünü çıkardılar başımıza. Sağ ols...
EMOJİLE

Hem mutfakta hem banyoda işe yarıyormuş meğer, yıllardır nasıl da kandırıldık kim bilir! Lavaboya ayrı, fırına ayrı, inatçı lekelere farklı, hepsine değişik temizlik ürünü çıkardılar başımıza.

Sağ olsunlar ev hanımlarını düşündükleri için ama içindeki kimyasalların hayatımızı nasıl etkilediği ortada. Hastaneler kanserle mücadele eden insanlarla dolu. Bir marifetini daha söyleyelim de şaşkınlığınız iyice artsın.

Limon suyunun içine eğer kabartma tozu katarsanız süper bir lavabo açıcı oluyormuş! Tüm bu bilgilerin hepsini Selen Özarslan Aktar’ın Yeni İnsan Yayınevi’nden çıkan Ekolojik Yaşam Rehberi adlı kitabından öğreniyoruz.

Evlerde bu kadar zararlı temizlik varsa o zaman ev hanımları ne yapacak? Aktar diyor ki, ev temizliğinde anneanne usullerine geri dönüş başlasın. Yani temizlik ürünleri satan şirketlerin etkili pazarlama faaliyetleri sonucu her yüzey için farklı temizlik malzemesi kullanımına son!

Arap sabunu -bilhassa kokusuz olanları tercih edilmeli- hem oldukça etkili bir temizlik ürünü hem çok ekonomik, hem tüm yüzeylerde olumlu sonuç veriyor. Limon suyunun, nasıl bir koku giderici haline dönüştüğüne dair ilginç bilgiler de var kitapta. Bizden bu kadar, daha fazla bilgi için kitaba başvurun.

Zaman