İşte en çok satan kitaplar listesi

Kitap
En çok satılan kitaplar: 1- Yedinci Gün – İhsan Oktay Anar – İletişim Yayınları 2- Grinin Elli Tonu – E. L. James – Pegasus Yayıncılık 3- Bora’nın Kitabı – Ayşe Kul...
EMOJİLE

En çok satılan kitaplar:

1- Yedinci Gün – İhsan Oktay Anar – İletişim Yayınları
2- Grinin Elli Tonu – E. L. James – Pegasus Yayıncılık
3- Bora’nın Kitabı – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
4- Tanrı Daima Tebdil – i Kıyafet Gezer – Laurent Gounelle – Pegasus Yayıncılık
5- Mesnevi Terapi – Nevzat Tarhan – Timaş Yayınları
6- Şemspare – Elif Şafak – Doğan Kitap
7- Struma – Halit Kakınç – Destek Yayınları
8- Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali – Yapı Kredi Yayınları
9- Türk Ordusuna Balyoz – Em. Org. Ergin Saygun – Kaynak Yayınları
10- Aşka Dair – İskender Pala – Kapı Yayınları
11- S*ktir Et – John C. Parkin – Arunas Yayıncılık
12- Hiç Kimse Sıradan Değildir – Markus Zusak – Martı Kitabevi
13- Kerbela – Sinan Yağmur – Profil Yayıncılık
14- Nar Ağacı – Nazan Bekiroğlu – Timaş Yayınları
15- 1915: Ermeni Soykırımı – Hasan Cemal – Everest Yayınları
16- Sultanı Öldürmek – Ahmet Ümit – Everest Yayınları
17- Lizbon’a Gece Treni – Pascal Mercier – Kırmızı Kedi
18- Kur’an Meali – Mehmed Akif Ersoy – Mahya Yayınları
19- İpek Evi – Anthony Horowitz -İthaki Yayınları
20- Başkaldıran Kurşunkalem – Ferhan Şensoy – Ortaoyuncular Yayınevi

Yeni Kitaplar
Çıplak Deniz Çıplak Ada – Bir Ada Hikayesi – 4 – Yaşar Kemal – Yapı Kredi Yayınları
Yaşar Kemal’in "Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana" romanı ile başlayan, "Karıncanın Su İçtiği" ve "Tanyeri Horozları" kitaplarıyla devam eden Bir Ada Hikayesi dörtlemesi, son kitabı "Çıplak Deniz Çıplak Ada" ile tamamlandı.

Akra’da Bulunan Elyazması – Paulo Coelho – Can Yayınları
“Şehrimizi talan edebilirler, ama burada öğrendiklerimizi silemezler. İşte bu yüzden ilmimizin surlarımız, evlerimiz ve sokaklarımızla aynı kaderi paylaşmasına izin veremeyiz… Peki ilim derken neyi kastediyorum?"

İki Kültürde İslam – Clifford Geertz – Küre Yayınları
İki Kültürde İslam: Fas ve Endonezya’da Dinî Değişim’de Geertz, mukayeseli din ve antropoloji çalışmalarında iki önemli kavramsal yenilik sundu. 1960’lar boyunca dinler tarihindeki baskın eğilim, karşılaştırılan fenomenlerin tipolojik tasnif edilmelerine dayanmaktaydı.

Öteki Tarih II – Ayşe Hür – Profil Yayıncılık
Dünyanın yeniden paylaşımından pay almak için 11 Kasım 1914’te resmen Birinci Dünya Savaşı’na giren Osmanlı İmparatorluğu, savaş boyunca 10 cephede (Kafkasya, Irak, Filistin-Suriye, Çanakkale, Galiçya, Makedonya, Romanya, Hicaz-Yemen, İran ve Libya’da) savaşmış, Çanakkale dışındaki tüm cephelerde yenilmişti.

Yarın Çok Güzel Olacak mı? – Orhan Düz – Dedalus Kitap
Yarın Çok Güzel Olacak Mı? Temel Metinlerle Anarşizmin Dünü Orhan Düz Anarşizm’e karşı bu denli güçlü bir önyargının beslenmesinin nedeni bu kavramın yergi dolu, çoğu olumsuz çağrışımla gündelik yaşamımıza yerleşmiş olmasıdır.

Cape Town Öyküleri – Ahmet Said Akçay – Okur Kitaplığı
Cape Town Öyküleri, siyah kıtanın netameli şehirlerinden Cape Town’da hayatın acı tecrübelerine odaklanıyor. Renklerin siyasetinden kültürel ırkçılığa farklılıkların gerginliklerini…

Demokrasinin Sosyolojisi – Ali Yaşar Sarıbay – Timaş Yayınları
Demokrasi kavramı Türkiye’deki siyasi gündemin son yıllarda en fazla tartışılan meselelerinden biri. Demokratikleşme tartışmalarının bir adım ötesine geçen bu kitap, Türkiye’de demokrasi olgusunun, paradokslarından bağımsız olarak ele alınmasına dikkat çekmektedir. Bu husus, hem teorik düzeyde demokrasi kavramlaştırmamızı, hem pratikte demokrasiyi hayata geçirmemizi sorunlu kılmaktadır.

Alışkanlıkların Gücü – Charles Duhigg – Boyner Yayınları
Özel ve iş hayatımızda alışkanlıklarımızın ardında nelerin yattığını araştıran nörobilimcilerin laboratuvarlarına giderek, Olimpiyat yüzücüsü Michael Phelps’in, Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz’un ve yurttaşlık hakları hareketinin kahramanı Martin Luther King’in başarısında doğru alışkanlıkların.

Hayvanlılar Şehri Zoo City – Lauren Beukes – İthaki Yayınları
Zinzi’nin sırtında bir tembel hayvan vardır ve kendisine kayıp nesneleri bulma yeteneği bahşedilmiştir. Fakat yaşlı bir bayan ölü bulunduğunda ve polisler son maaşına el koyduğunda en sevmediği işi yapmak zorunda kalır: Kayıp insanları bulmak.

Yaşar Kemal – Sözün Büyücüsü – Feridun Andaç – Kavis Yayınları
Söz büyücüsü anlatı ustasını anlayabilmenin tek yolunun yapıtları olduğunu, bilmem söylemeye gerek var mı?

Küyerel Dönüşümler – Sevinç Alkan Özcan, Nurullah Ardıç – Küre Yayınları
Kaotik zamanlardan geçiyoruz. Bir yandan ABD ve Avrupa merkezli derin iktisadi bunalım bütün dünyayı dalgalar halinde etkisi altına alırken diğer yandan uluslararası siyasi sistem uzunca bir süredir tek -ya da çift- kutupluluktan azade (veya ‘mahrum’) bir vaziyette. Benzer bir çoğullaşma ve karmaşıklaşma kültürel alanlarda da gözlemlenmekte.

Aşçı – Wayne Macauley – İthaki Yayınları
"Gerçekten dikkat çekici ve rahatsız edici bir roman… Bayıldım." -Nick Cave-

Kader Risalesi – Bediüzzaman Said Nursi – Nesil Yayınları
Kadere iman, imanın erkânındandır. Ya- ni, herşey Cenâb-ı Hakkın takdiriyledir. Kadere delâil-i kat’iye o kadar çoktur ki, had ve hesaba gelmez.

Athena’nın İşareti – Olimpos Kahramanları 3 – Rick Riordan – Doğan Egmont Yayıncılık
Annabeth dehşet içinde. Hera sağ olsun, altı aylık ayrılıktan sonra tam Percy’yle yeniden bir araya geleceklerken Jüpiter Kampı onlarla savaşa hazırlanıyor. 2. Argo, ateş püskürten gemi başı Festus ile birlikte ne yazık ki hiç de barışçıl bir görünüme sahip değil. Annabeth, Jason’ın güverteden Romalılara barış sinyalleri vermesini umuyor.

Yengeç Adımlarıyla – Umberto Eco – Doğan Kitap
Umberto Eco, siyasetten medyaya, savaştan Latinceye, Siyon Bilgeleri Protokolleri’nden dinbilime kadar pek çok konuda söz alırken, engin tarih, edebiyat ve popüler kültür bilgisini konuşturuyor ve zekâ ürünü ironisini sürdürüyor.

Buz Gibi Soğuk – Tess Gerritsen – Doğan Kitap
Temposu son sayfaya kadar düşmeyen, bitirmeden elinizden bırakamayacağınız, gerilim yüklü bir roman.

Bu Devrimler Bizim – Hakan Albayrak – Profil Yayıncılık
… Ve Arap alemi ikılab-ı hürriyetle yanıyor. Yanıp kül oluyor. Küllerinden diriliyor.

Makamat – Hariri – Kabalcı Yayınevi
Ortaçağ Arap toplumlarında adap edebiyatı kitle kültürü içinde çok önemli bir yere sahipti. Müslümanlık öncesi ve sonrası Arap edebiyatında genellikle din dışı konularda yazarın düşüncelerini, eğitilmiş insanlara edebi bir üslupla ve anekdotlarla anlatması tekniğidir. Makamat, adap türü içinde yazılan birbirinden bağımsız hikâyeciklere verilen addır. Harîrî’nin Makamat’ı da bu türün en güzel örneğin sayılır.

Nar Ağacı – Nazan Bekiroğlu – Timaş Yayınları
Kameriyeye ben de göz atıyorum. Âh Settarhan! Benim saf, dünyadan bîhaber, kanayaklı ama kendisini dünyanın bütün galesinin de ortasında buluveren dedem.

Coğrafya’ya Davet – Osman Gümüşçü – Yeditepe Yayınevi
Bu kitap, Türkiye üniversitelerinde coğrafya bölümlerinde öğretime başlayan öğrenciler ile coğrafya bilimiyle tanışmak isteyen üniversiteden ve dışarıdan her okuyucuya bir davettir. Burada özellikle "çağrı, çağırma anlamına gelen davet" kelimesi kullanılmış olup nedeni hem gerçek anlamda okuyucuyu coğrafyaya çağırmak hem de diğer coğrafyaya giriş kitaplarından farklı bir kitap olduğunu vurgulamaktır.

Kendini İçinde Ara – Chade-Meng Tan – Kuraldışı Yayınları
Yaratıcı ve farklı çalışma kültürüyle yeni bir çığır açan Google 2007 yılından beri çalışanlarını yedi haftalık bir kurstan geçiriyor. Google’ın ilk mühendislerinden Chade-Meng Tan’in bir Zen ustası, bir CEO, bir Stanford Üniversitesi öğretim üyesi ve Duygusal Zekâ kitabının yazarı Daniel Goleman’le birlikte ürettikleri Kendini İçinde Ara kursu Google’ın başarısının sırrını da büyük ölçüde açığa çıkarıyor.

Dünyanın En Harika Fikri – John Farndon – NTV Yayınları
Zeki Olduğunu Düşünüyor musun? kitabında üniversite mülakatlarında karşılaşacağımız ilginç sorulara hazırlıklı olmamız için kafamızı nasıl çalıştırmamız gerektiğini anlatan John Farndon, bu sefer insanlık tarihinde çığır açan en harika fikirleri, bu fikirlerin diğerleri arasından nasıl sıyrıldığını anlatıyor.

Çatıdaki Pencere – Jose Saramago- Kırmızı Kedi
“Ölmek varolmuş olmak ve artık olmamaktır,” derdi José Saramago. O öldü, artık yok, ama Çatıdaki Pencere Portekiz’de ve Brezilya’da, anadilinin vatanlarında basılır basılmaz insanlar yeni kitabı elden ele dolaştırdılar ve yepyeni bir heyecanla okuduklarını, şaşkınlıklarını dile getirdiler.

Hac ve Umre İbadeti – Fikret Karaman – Çelik Yayınevi
Kutsal zaman ve mekân inancı, bütün dinlerde ortak bir payda olarak var olmuştur. İslam’da ise bu inanç, hac ibadetiyle ortaya çıkmıştır. Çünkü hac sözlükte; kasıt, yöneliş ve yürüyüş anlamına gelmektedir. Bu duygu, insanın sembolik olarak kutsal mekânlar üzerinden Allah’ın rızasına ulaşma ve O’na yaklaşma arzusunu canlı tutmaktadır.

Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez – Kemal Sayar – Timaş Yayınları
"’Gerçek hayat, tamamıyla buluşmadan ibarettir.’ Buluşmak, karşılaşmak. İnsan ötekiyle karşılaşarak var olur. Ötekinin bakışıyla, ötekinin yüzünü bana çevirmesi, beni dinlemesiyle. İlişkiyle.

Malan Barkirin – D. Yıldız Amca, Emine Uçak Erdoğan, Necla Saydam, Özlem Yağız – Timaş Yayınları
90’lı yıllarda Türkiye’nin doğusunda yaşananların üzerinden henüz 20 yıl geçti. Evleri, köyleri boşaltılan insanlar, bir daha eskiye dönemeyecek şekilde, derinden değişen hayatlar yani kısaca ‘karanlık yıllar’.

Gördüğüne Asla İnanma – Mario Mazzanti – Yakamoz Yayınevi
"Muhteşem bir gerilim; sınırları zorlayan, canlı ve akıllı bir anlatım, okuyucuyu son sayfada zirveye çıkaracak bir roman." -Leone Editore-

Umre ve Hac Günlüğü – TFM Müzik
Kalbini ağlattığın kuytulardan çıkıyorsun. Sevdalarına sağır şehirleri terk ediyorsun. Ümidinin kanatlarını kıran dar vakitlerden sıyrılıyorsun. Aşksız ve ışıksız sabahlara veda ediyorsun.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme