İstanbul’un Yaz Coşkusu 1453’te

Kitap
Her sayısında sadece İstanbul’a yer veren ve İstanbul’u anlatan 1453 Kültür ve Sanat Dergisi, 6. Sayısında İstanbul’un bahar ve yaz coşkusunu sayfalarına taşıyor. İstanbul&...
EMOJİLE

Her sayısında sadece İstanbul’a yer veren ve İstanbul’u anlatan 1453 Kültür ve Sanat Dergisi, 6. Sayısında İstanbul’un bahar ve yaz coşkusunu sayfalarına taşıyor.

İstanbul’u tüm gizemi ve güzellikleriyle anlatan dergide bu ay yine ilginç dosya çalışmalarına yer veriliyor. Lale üzerine pek çok şey: İstanbul’da Fasl-ı Lale konulu dosyada,  Sert kışların ardından karların altından fışkırarak Türkler için hayat ve  bereketin simgesi olan Lale’nin anlamı, tarihsel yolculuğu ve kültürümüze etkileri ele alınıyor.  Ayrıca Edebiyatçı Nedret İşli’nin şair mezarları üzerine gerçekleştirdiği çalışmasından bir seçki de bizlere şairlerimizi yâd etme fırsatı veriyor.

Aynı sayıda Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi’ne, Kültür A.Ş.’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’ndan ve gazete bayilerinden ulaşılabilir.