İstanbul Kitap Fuarı Yaklaşıyor

Kitap
”28. İstanbul Kitap Fuarı”, 31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve...
EMOJİLE

”28. İstanbul Kitap Fuarı”, 31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek fuar, 31 Ekim Cumartesi günü açılacak.

Yurt içi ve dışından 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu buluşturacak fuarda, uluslararası etkinliklerin yanı sıra söyleşi, panel, şiir dinletisi, atölye ve çocuk aktiviteleriyle birlikte 297 etkinlik yer alacak.

Ana teması ”Kültürler Arası Diyalogda Çeviri” olarak belirlenen fuarın ”onur yazarı”, şair, tiyatro eleştirmeni ve çevirmen Cevat Çapan olacak.

Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuara giriş ücreti 5 lira olarak belirlendi.

Fuarda bu yıl okurları karşılayacak önemli bir yenilik de ilk kez açılan ”Uluslararası Salon” olacak. 27 ülkeden yayıncılar, editörler ve Yayıncılar Birliği temsilcilerinin yer alacağı ”Uluslararası Salon”, fuarın ilk 4 günü 11.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.

28. İstanbul Kitap Fuarı, yurt dışından çok sayıda yazar, şair, eleştirmen ve çevirmeni ağırlayacak. İstanbul Kitap Fuarı’nın yurt dışından söyleşi ve imza günlerine katılmak üzere 47 yazar konuğu olacak.

Kitapları uzun zaman çok satanlar listesinde yer alan yazar Adam Fawer, söyleşi ve imza saatiyle 31 Ekimde okurlarıyla bir araya gelecek.

Türkçe’de özellikle harem ve padişah eşleri üzerine yazdığı romanıyla tanınan Amerikalı yazar Anne Chamberlin 7 Kasımda okurlarıyla söyleşide bulunacak. Fuarın Amerikalı bir diğer konuğu ise yazar-senarist Richard Price olacak. Senarist Richard Price da 7 Kasımda bir panelde konuşacak.

Mısır’da kadın hareketiyle ilgili önemli çalışmalar yapan ve muhalif kişiliğiyle tanınan Naw-al El Saadawi 1 Kasımda, Fransa’da yaşayan yazar Olivier Rolin 31 Ekimde okurlarıyla buluşacak.

Türkiye üzerine yaptığı araştırmalar ve haberleriyle tanınan gazeteci-yazar Marc Semo ise Fransız Kültür Merkezi’nin davetlisi olarak 31 Ekimde Ahmet İnsel ile panele katılacak. Fransa’dan fuara katılan şair Michel Cassir ve Gerard Augustin de Türk şairlerle şiir dinletisine katılacak.

Latin Amerika üzerine incelemeleriyle tanınan yazar Richard Gott ve Türkçe’de Avrupa tarihi üzerine yazdığı araştırmalarıyla tanınan Hollandalı yazar Geert Mark 1 Kasımda okurlarıyla bir araya gelecek.

Kübalı yazar, şair ve kadın aktivist Nancy Morejon, Afrika ve İspanyol kültürlerinin Küba kimliğine etkileri üzerine söyleşiye katılacak. Romen yazarlar Gabriella Chifu ve Dan Cristea Modern, Romanya edebiyatı üzerine düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer alacak.

Bu sene ana teması ”Kültürler Arası Diyalogda Çeviri” olarak belirlenen kitap fuarına çok sayıda çevirmen de katılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme