İki Yeni Şiir Kitabı Geliyor

Kitap
Son dönemin önemli şairlerinden Zafer Acar, önümüzdeki yıldan itibaren yeni kitaplarıyla Okur Kitaplığında olacak. 2005’te Yedi İklim Yayınları’ndan Coğrafi Delilik, 2010’da da Kaknü...
EMOJİLE

Son dönemin önemli şairlerinden Zafer Acar, önümüzdeki yıldan itibaren yeni kitaplarıyla Okur Kitaplığında olacak. 2005’te Yedi İklim Yayınları’ndan Coğrafi Delilik, 2010’da da Kaknüs‘ten Hamse’yi çıkararak Türk şiirinde önemli bir konuma yerleşen Zafer Acar için, 2012 oldukça hareketli bir yıl olacak. Zafer Acar, ilkin Ocak ayında Diri isimli bin beş yüz mısralık uzun şiirini kitaplaştıracak. Diri, ilk iki bölümü Yedi İklim dergisi ve son bölümü bir dunyabizim.com hizmeti olan kaynakmetinler.com sitesinde olmak üzere üç bölüm halinde yayımlanmıştı.

Diri, Hamse’nin hemen ardından gelmiş; Zafer Acar, geçmiş şiirlerindeki gelenek-modern çatışmasını daha bir zirveye taşıyarak sözsüzlükten kırılan günümüz şiirine karşı yepyeni bir dille müdahale etmişti. Bu şiir, kitaplaştığında bir hayli ses  getirecek.Hamse

Yeni roman geliyor!

Fakat Zafer Acar, asıl sürprizini ilkbahar içerisinde yayımlayacağı romanıyla gerçekleştirecek. Doğrusu, şiirlerindeki sanatsal üstünlük ve bilhassa düzyazılarında karşılaştığımız kültürel birikim, bizlere, Zafer Acar’ın romancılığımızın seyrini etkileyecek düzeyde romanlar yazabileceğini hissettiriyordu. Son yazılarında, Cahit Zarifoğlu’nu da refere ederek sanatkarın her türden yazması gerektiğini savunan Acar, teorisini pratiğe dökmüş olacak böylece. Aldığımız duyumlara göreyse, Acar’ın romanı, roman sanatına birtakım yeni teknikler getiriyormuş. Zafer  Acar’ı şiirlerinden bilenler olarak, romanını merakla beklediğimizi belirtelim.

Başka kitaplar da mı var?

Ayrıca, Zafer Acar’ın Okur Kitaplığı’ndaki 2012 serüveni bunlarla bitmeyebilir. Yıl sonuna doğru Acar, Genç Şaire Açık Mektuplar gibi düzyazı ve üzerinde çalıştığı Dıkşın Dıkşın isimli yine bin mısrayı aşan yeni şiir kitabını da yayınevi bünyesinde okurlarla buluşturulabilir.

Son olarak, Okur Kitaplığı’nı da titiz ve programlı yayıncılığı dolayısıyla tebrik etmek gerekiyor. Kısa sürede etkili ve saygın isimleri bir araya getirip genç isimlere de kapılarını açarak edebiyat yayıncılığına ivme kazandırdılar, önemsenen bir yayınevi haline geldiler. Umut ediyoruz,  Okur Kitaplığı’nın bu yükselişi, Zafer Acar gibi bir isimle birlikte hızlanarak devam eder.

Dünya Bizim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme