Her gün iş günü her gün can pazarı

Kitap
Her sabah uyandığınızda o akşam hayatta olacağınıza ne kadar eminsiniz? Nükleer başlıklar, uzun menzilli füzeler ve güdümlü silahlar… Gökte yaklaşan roketi gördüğünüz an, hayatta kalmak için yapabilec...
EMOJİLE

Her sabah uyandığınızda o akşam hayatta olacağınıza ne kadar eminsiniz? Nükleer başlıklar, uzun menzilli füzeler ve güdümlü silahlar… Gökte yaklaşan roketi gördüğünüz an, hayatta kalmak için yapabileceğiniz ne var? Ateş etmenin serbest olduğu iki siper arasında elinizi kolunuzu sallayarak yürümezsiniz ama yaşadığınız şehirde kucağınızda bebeğinizle gezmekten çekinmezsiniz. Siz unutsanız da, fırlatılması için bir düğmeye basılması yeten kitle imha silahlar, şu anda tüm büyük şehirlere yöneltilmiş durumda. Her gün. Her saat. Her dakika. İpler aklı başında insanların elinde olduğu sürece her şey yolunda gibi görünse de bir aç gözlü kişi yetebilir hepsini kördüğüm etmeye.

Bir adam kolay yoldan fazla para kazanmak isteyebilir, diğeri iktidarı ele geçirmeyi arzular, öteki şöhret hayalleri kurar. Habersiz milyonlar ise kendinden emin biçimde ertesi günü tasarlar. Dünya bir can pazarı, her gün bir iş günü… Dün öyleydi, bugün öyle ve yarın da öyle olacak. Yaşam mücadelesinde tatil hakkını, Habil’i öldüren Kabil kaldırdı.

Eser Adı              : Can Pazarında Bir İş Günü

Yazar                  : Kerem Alp Usal

Türü                    : Roman

Sayfa Sayısı        : 192 Sayfa

Etiket Fiyatı         : 10,00 TL

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme