Eski İstanbul Haritaları Atlas’ta

Kitap
Atlas Dergisi mart sayısında okuyucularına “Akdeniz, Doğadan Tarihe Yürüyüş Atlası” hediye ediyor. Kitap, Akdeniz Bölgesi’nden 50 muhteşem rotayı bir araya getiriyor. Görkemli antik ...
EMOJİLE

Atlas Dergisi mart sayısında okuyucularına “Akdeniz, Doğadan Tarihe Yürüyüş Atlası” hediye ediyor. Kitap, Akdeniz Bölgesi’nden 50 muhteşem rotayı bir araya getiriyor. Görkemli antik kentler, düşsel patikalar, saklı koylar arasında uzanan yürüyüş yollarını ayrıntılı bilgiler ve fotoğraflarla tanıtıyor. Derginin bir diğer eki de 85×30 cm boyutlarındaki “Yüz Yıl Önce Boğaziçi Haritası.”

Atlas’ın kapağında bu ay “İstanbul Haritaları” var. Sultanlar şehrinin 1422-1922 yılları arasında yapılmış haritalarını bir araya getiren Atlas, sokaklarda, meydanlarda, limanlarda dolaşıyor ve eski İstanbul’un peşine düşüyor. İzmir’in “efsaneler yarımadası” Karaburun’a yer veren dergi ayrıca Doğu Anadolu’ya uzanıp kış yaşantısını inceliyor. Yunanistan’ın tarihi manastırlar bölgesi Meteora ile Kafdağı’na pedal basan bisikletçilerin Kazakistan macerası da bu ay Atlas’ta.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme